На Закарпатті 119 жінок та дітей, які втекли від війни, оздоровилися у таборі "Сила Карпат" (ФОТО, ВІДЕО)

Ці жінки знайшли прихисток в Закарпатті, тікаючи від війни з Маріуполя, Харкова, Краматорська, Лисичанська, Волновахи, Чернігова, Одеси, Ізмаїла, Пологів, Києва, Слов’янська, Торецька та інших міст. Реалізація проєкту дала змогу провести їм фізичну та психологічну реабілітацію, стабілізувати психоемоційний стан, допомогти адаптуватися до нової ситуації та середовища, пропрацювати питання професійного розвитку чи особистісного характеру з коучем.
Саме через спільне перебування впродовж всіх 10 днів, а також низку спільних заходів та активностей табір назвали сімейним. Це, за словами керівниці проєкту Ольги Павлової, допомагає налагодити стосунки, краще побачити та зрозуміти як інтереси, так і потреби один одного.
Оздоровчі та лікувальні процедури забезпечили професійні лікарі санаторію «Карпатія», на базі якого і проводився табір. Команда ГО “Щасливі діти” розробляла та впроваджувала заходи психологічного, арттерапевтичного, розважально-розвиваючого характеру.
У рамках проєкту відбулося 4 зміни. Кожна з них була особливою, а остання — ще й найбільш чисельною. Партнером проєкту став АТ «Закарпатгаз», завдяки участі якого стало можливим запросити жінок з деокупованих населених пунктів Чернігівщини.
Одна з учасниць табору, Юлія Винниченко з Чернігівщини, поділилася враженнями. Жінка каже, що відпочила, змогла переключитися і згадати, що життя буває й іншим. Але ті страшні спогади, коли місто було в окупації, будуть довго стиратися з пам’яті. І, наймовірніше, повністю не зітруться ніколи.
“У мене двоє синів. Старшому — 15, меншому — 9 років. В окупації, під обстрілами, цінуєш звичні буденні речі, як-то тепло, вода у крані, можливість обійняти рідних. Моїм хлопцям дуже хотілося хліба. Настільки, що старший, незважаючи на загрозливу ситуацію, сідав на велосипед і їхав по нього у інший кінець міста. У такі хвилини я відправляла молодшого у сховище, а сама ходила попід парканом взад-уперед і виглядала, коли приїде старший. Вони потім той хліб нюхали, цілували...”, — з жахом згадує Юлія.
Впоратися з наслідками травмуючих подій допомагали професійні психологи. Як групові, так й індивідуальні заняття були побудовані таким чином, щоб забезпечити максимально психологічний комфорт та відчуття захищеності.
Усі процедури, активності, а також проживання та харчування є безоплатними для учасників. Це стало можливим завдяки підтримці "People in Need Slovakia" у партнерстві з "Sign of Hope" та за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.
Пресслужба ГО “Щасливі діти”
























До теми
- Обрано голову Закарпатського окружного адміністративного суду
- В Ужгороді відзначили фіналістів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025» у номінації «Хімія»
- Закарпаття дало старт щорічному всеукраїнському ветеранському велопробігу «Шануємо пам'ять Захисників України»
- Фахівці ліквідовують спалах гепатиту А на Хустщині: обстежили вже 153 будинки
- Закарпатський Центр підготовки населення до національного спротиву підготував уже сьомий випуск
- На Закарпатті рідним полеглих захисників вручили державні нагороди
- На Закарпатті стартувала програма «Юний пасічник» для учнів початкових класів
- Врятований після зупинки серця: блискавична реакція охоронця та медиків повернула чоловіка до життя
- На Закарпатті триває фінальний етап всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025» у номінації «Хімія»
- Реконструкція мосту у Тересві: тривають підготовчі роботи з перенаправлення русла річки
- У Хусті з’явиться прихисток для переселенців: керівництво області та партнери оглянули хід відновлення гуртожитку
- На Рахівщині зсув ґрунту перекрив дорогу — проїзд уже відкрито
- Роберт Бровді, командир «Птахів Мадяра», удостоєний високої нагороди Глави держави
- Звання Героя України удостоєний командир тактичної групи «Карпатської Січі» старший солдат Анатолій Тегза із Закарпаття. На жаль, посмертно
- На Закарпатті вперше відбудеться Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль-премія «Золота китиця»
- Провів 25 років у радянських концтаборах: помер закарпатський політв'язень Іван Мирон
- «Щасливі діти» розпочали новий масштабний проєкт для підсилення екоосвіти та промоції природних скарбів Закарпаття
- Серед звільнених сьогодні з полону захисників – 5 закарпатців
- Закарпаття активно працює над розвитком футболу
- В Ужгороді визначили найкращих у країні знавців мов і літератур нацспільнот – словацької, румунської, угорської, чеської
До цієї новини немає коментарів