Волонтери вивезли понад 7 тонн сміття з берегів Вільшанського водосховища

П’ятнадцяте прибирання берегів Вільшанського водосховища на Закарпатті відбулось ще 13-14 серпня, проте зараз все зібране волонтерами сміття повторно пересортували та у вівторок, 23 серпня, відвезли на переробку. Як повідомили ZAXID.NET організатори еко-пікніка, у п’ятнадцятому прибиранні взяли участь понад 200 волонтерів з Мукачева, Ужгорода, Хуста, Львова, Чернівців, Дніпра, Запоріжжя, Івано-Франківська, Києва, Полтави, Миколаєва та інших міст України.
Упродовж двох днів прибирання водосховища учасникам еко-пікніка вдалося зібрати 6,75 тонн пластику, 850 кг скла, які вже поїхали на переробку. Також під час прибирання зібрали 180 мішків із різним сміттям, яке теж вивезли з території Вільшанського водосховища, але переробці воно не підлягає.

Фото Ані Семенюк
Як зазначає співзасновниця руху Chysto.de Лєна Жук, за весь час еко-пікніків волонтери зібрали з берегів Вільшанського водосховища понад 52 тонни вторсировини – пластику та скла. Це сміття підлягає вторинній переробці та було вивезене на сортувальні станції.Організатори еко-пікніків Chysto.de планують наступне прибирання території Вільшанського водосховища на вересень. До акції можуть залучитися усі охочі, написавши волонтерам у соцмережах.
Зазначимо, громадську ініціативу Chysto.de заснувало подружжя Романа та Лєни Жуків з Мукачева у 2020 році. Разом вони створили рух, метою якого є очистити Вільшанське водосховище від сміття, залучити до ідеї сортування якомога більше місцевих мешканців та зберегти природню красу цієї місцини. «Прибери Карпати, як у себе біля хати», – закликають еко-активісти.
Анна Семенюк, Новини Закарпаття
До теми
- На захисті українського неба: як мобільні вогневі групи НГУ протидіють ворожим дронам
- «Найголовніший обов’язок батька — захистити дітей. Не лише своїх. Усіх дітей України». Історія військового Чопського прикордонного загону
- "Люди йдуть в театр за емоціями — ми їм це даруємо", — Рудольф Дзуринець
- Понад 50 донацій заради порятунку життів: історія почесної донорки із Чопського прикордонного загону
- «Якою є війна зсередини і що змінилося в Ужгороді»: відверта розмова з Владиславом Товтином
- Аромат, що закохує: на набережній Незалежності в Ужгороді квітне найдовша липова алея
- Яка реліквія схована в хресті іконостаса греко-католицького кафедрального собору в Ужгороді?
- Говерла за спиною, далі – Румунія: охорона кордону високо в горах
- Міжнародний день рисі: що загрожує одному з найрідкісніших і найпотаємніших хижаків України
- Інклюзія — це про гідність: Ольга Принцовська про власний досвід та зміни у суспільстві
- Собаку чи кота можуть забрати: за які порушення власникам тварин загрожує штраф до 5 тисяч гривень
- На Закарпаття на відпочинок приїхали понад 240 дітей із трьох областей у межах проєкту "Карпатська зміна"
- Як з’явилася площа Театральна в Ужгороді?
- В Ужгороді майже кожен четвертий житель — внутрішньо переміщена особа
- Коли турбота дає результати: як олені у центрі «Квасовець» обжили новий басейн
- Цікаві факти про водні ресурси: геотермальні води Ужгорода
- Мар’яна Нейметі: «Ніхто зверху рядків не диктує, в нього є важливіші клопоти»
- Нюх, якому неможливо завадити: історія тандему прикордонника Олексія та його службового собаки
- Малюнки, екопоказ і сортування відходів: як в Ужгороді відзначили День охорони довкілля
- Навіть у найважчі моменти ми все одно співаємо, – керівниця театру «Берегиня»

До цієї новини немає коментарів