Від 200 грн за українську та від 600 грн за імпортну: продаж ялинок в Ужгороді

Перший день вийшов торгувати ялинками 20 грудня в Боздоському парку Василь зі Львівщини. За його словами, придбав їх у Турківському лісомисливському господарстві. Наразі привіз 20 дерев. Станом на 12:00 каже: ялицю чи смереку у нього ще не купували.
"Від метра, навіть від 50 сантиметрів, і пішло до верху – до 3-х метрів. 200 гривень є, 250 є, 300 гривень — залежить від ялиночки, — каже чоловік. — Дуже багато із Закарпатської області хочуть дуже густі й щоб були "серебрянки" – вони полюбляють такі ялиночки. І якщо буде дешева, то вони купляють, звичайно. – А в лісгоспі їх маркували вам? – Все в лісгоспі. Й тут навіть дозвіл виписано – 2000 тисячі гривень. От у мене є дозвіл, який я виписав, щоб мене ніхто не чіпав. Це все офіційно".
Ялинками з Чехії та Данії у Боздоському парку торгує ужгородка Олександра. Вона вже четвертий день поспіль продає ялинки. Боздоський парк, як і минулоріч, визначили головним місцем для продажу новорічних дерев у місті. Там із 15 до 30 грудня триватиме новорічно-ялинковий ярмарок.
"Данські трошки, бачите, вони блистять гарніше, — каже Олександра. — І вона м’якша. А ці (чеські) трошки колючіші, але вони більше пахнуть. З данських більше беруть великі, а з чеських – маленькі. – Скільки вже продали ялинок? – Може десь біля 20, може 30. Маленька ялинка коштує 600 гривень, але якщо вона трохи нижча, то віддамо за 500-450. А найдорожча ялинка в нас – 3000 тисячі гривень. Це триметрові".
З 18 грудня можна продавати ялинки й на вулиці Закарпатській. Продавець коментувати на камеру відмовився. Не на камеру розповів: торгує ялинками з Данії. Їхня ціна стартує від 1000 гривень за 1,5-метрову. Загалом, в Ужгороді визначили 11 місць для продажу ялинок, – повідомив начальник управління економічного розвитку Павло Логвінов.
"До нас звертаються підприємці й вони вказують, протягом якого періоду вони здійснюватимуть свою діяльність, — сказав Павло Логвінов. — За кожен день здійснення їхньої діяльності вони сплачують до бюджету міста встановлену плату. Місто з запасом дозволяє на два тижні, але фактично основний пік продажу ялинок буде все ж таки після 20 чисел. Є два періоди продажу ялинок – один починається з 15-16 грудня – це починається облаштування торгових точок, завіз ялинок, але все ж таки пік продажу починається з 25 числа".
Поліцейські, за словами речниці Ганни Дан, перевірятимуть чи є чипи на ялинках та чи підприємці торгують у визначених місцях.
"Якщо йде мова про торгівлю у не встановлених місцях тоді на правопорушника складають адміністративний протокол, — пояснила речниця. — І санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу до 119 гривень. Якщо ж іде мова про продаж ялинок, які не мають відповідних бирок – тут вже штрафи трохи більші від 510 гривень до 1700 гривень".
Ялинки можуть продавати в Ужгороді, за словами Павла Логвінова, до 31 грудня.
До теми
- «Я просто попросив дати мені шанс стати оператором БПЛА»: військовий Чопського прикордонного загону Володимир
- Ціни на продукти в Україні: яйця дешевшають, хліб може подорожчати
- Закарпатців запрошують до участі у найбільшому міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить Землю»
- Дружба, перевірена війною: історія двох прикордонників Мукачівського загону
- Закарпатець – серед найкращих юних хіміків світу!
- Мама здійснила мрію загиблого сина: на вершині Карпат замайорів його прапор
- Амброзія: непомітний ворог, який щороку краде здоров’я мільйонів
- Закарпатські піротехніки виконують завдання з гуманітарного розмінування на Миколаївщині
- Знайдіть мене і поверніть. Щонеділі в Ужгороді нагадують про зниклих і полонених військових
- "Міг замінити вчителя": закарпатський випускник набрав 600 балів із трьох предметів на НМТ
- Один договір — три заклади: як дві закарпатські громади вирішили питання дозвілля для дітей
- "Колись я соромилася називати себе художницею". Історія 23-річної мисткині Катерини Костик із Закарпаття
- Як вступникам Закарпаття правильно подати заяви до закладів вищої освіти та не втратити шанс на бюджет
- Вчитися захищати себе і рідних. Як на Закарпатті працює центр нацспротиву
- Іпотерапія та мотанка: день радості й підтримки для дітей нацгвардійців
- Повернувся з-за кордону, щоб стати на захист України: історія нацгвардійця «Механіка»
- Евакуйовував людей і служив капеланом: історія Олександра Холода
- Понад 100 учасників і майже дві тонни зібраного сміття: підсумки 28-го Екопікніка CHYSTO.DE?!
- «Злагодженість вирішує». Як тренуються екіпажі БТР 26 Закарпатського полку НГУ
- Опанувала жестову мову й навчилася шити: історія переселенки з Донеччини Ольги, яка нині проживає в Ужгороді

До цієї новини немає коментарів