На Закарпатті починають укладати договори на проведення техогляду внутрішньобудинкових газових мереж

До травня минулого року технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж проводило АТ «Закарпатгаз». Однак, у законодавстві відбулися зміни, зумовлені необхідністю переходу до європейських стандартів, які, зокрема, передбачають демонополізацію газової сфери. Аби розібратися, що саме змінилося, хто все ж може чи повинен обслуговувати внутрішньобудинкові газові мережі та за ким закріплена відповідальність, — у приміщенні Ужгородської міської ради провели круглий стіл. Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, відкриваючи засідання, зазначив: «Захід є надзвичайно важливий, тому що через кілька місяців наступить опалювальний період. А з 2018 року припинено фінансування обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, яке було закладено у тарифі. Добре, що поки у нас в місті нічого не трапилося негативного і, я сподіваюся, не трапиться, але газ — джерело підвищеної небезпеки. Тому рано чи пізно це питання слід вирішити”.
Присутній під час круглого столу директор з капітального будівництва АТ «Закарпатгаз» Юрій Паращій, зазначив, що діяльність підприємства у розгляді згаданого питання регулюється Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Наказами Міністерства енергетики та вугільної промисловості №250 від 10 травня 2018 року та №190 від 27 липня 2018 року, а також Кодексом газорозподільних систем.«Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання проводиться з метою виявлення витоків газу, запобігання виникненню аварійних ситуацій та ґрунтується на планово- попереджувальній системі робіт. Відсутність регулярного технічного обслуговування мереж призводить до погіршення їх стану та підвищує ризик виникнення аварійних ситуацій», — наголосив Юрій Паращій. Споживачі можуть укласти договір на технічне обслуговування систем газопостачання із АТ “Закарпатгаз” або будь-якою фірмою, яка має ліцензію на проведення таких робіт. “АТ «Закарпатгаз» є сервісною організацією, яка виконує всі види робіт з технічного обслуговування газової мережі та обладнання, має великий досвід у цьому і володіє необхідними ресурсами та кваліфікованими спеціалістами, аби проводити такі роботи на високому рівні”, — додав директор з капітального будівництва АТ “Закарпатгаз” Юрій Паращій. Перш ніж вийти на ринок в пошуках постачальника послуги, співвласники повинні підписати акти розмежування із «Закарпатгазом». Цей документ дозволяє встановити чітку межу між газовими трубами, які належать мешканцям будинку і мережами, які обслуговує газорозподільна компанія. Сьогодні на Закарпатті — 675 багатоквартирних будинків. Більшість із них входять в ОСББ. Однак, станом на сьогодні, договір на проведення технічного обслуговування уклало ОСББ з Ужгорода «Мрія – 2020».
Джерело: прес-служба АТ "Закарпатгаз"
До теми
- У Карпатському біосферному заповіднику зафіксували рідкісного червонокнижного птаха
- Раковецька начинка претендуватиме на статус нематеріальної культурної спадщини Закарпаття
- Школа безпеки 2.0: другий сезон завершено — підсумки піврічного проєкту для жінок і дівчат на Закарпатті
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
До цієї новини немає коментарів