Більше восьми тисяч закарпатців скористалися «теплими» кредитами

Про це під час брифінгу у прес-центрі Закарпатської ОДА повідомив директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Маляр. Йдеться про 20% (але не більше 12 тисяч гривень) - на придбання негазових/неелектричних котлів, 35% (але не більше 14 тисяч гривень) – на купівлю енергоефективного обладнання та матеріалів та 40% (але не більше 14 тисяч гривень в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК для загальнобудинкових заходів.
Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів (але не більше 12 тисяч гривень). Якщо ж в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.
«На сьогодні в області діє Програма енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області, згідно з якою передбачається відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами, отриманими населенням на заходи з енергозбереження. Це буде ще додаткова фінансова допомога для закарпатців – можливо отримати відшкодування одразу з державного та місцевого бюджетів, здешевивши вартість необхідних матеріалів та обладнання для утеплення», - зазначив Е. Маляр.
Наразі «теплими» кредитами на встановлення негазових котлів, купівлю енергоефективного обладнання та матеріалів скористалися понад вісім тисяч закарпатців. ОСББ оформили 24 кредити на суму майже три мільйона гривень. Серед банків, уповноважених на видачу таких кредитів державні – ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк. Як повідомили керівники регіональних представництв цих банків на Закарпатті, процедура оформлення кредитів не займає багато часу і вимагає мінімального набору документів. Оформити кредит закарпатці можуть за допомогою спеціалістів у будь-якому відділенні перерахованих фінансових установ.
Прес-служба Закарпатської ОДА
До теми
- Закарпаття: надходження акцизного податку протягом 2025 року перевищили 215 млн грн
- Платники Закарпаття сплатили до державного бюджету майже 3 млрд грн військового збору
- Закарпатська область у першій трійці за зростанням бюджетних надходжень
- 450 нових робочих місць: «Джентерм Україна» розширює виробництво на Закарпатті
- На Закарпатті за 2025 рік у місцевих бюджетах – понад 1,5 млрд грн єдиного податку
- Платники Закарпаття за 2025 рік сплатили понад 14 млрд грн ЄСВ
- Роботодавці перерахували понад 17 млрд грн податку на доходи із фізичних осіб, які працюють на Закарпатті
- У 2025-му закарпатські митники оформили понад 124 тисячі експортно-імпортних та транзитних декларацій
- Платники Закарпаття перерахували до зведеного бюджету понад 34 млрд грн податкових платежів
- У 2025 році Закарпатська митниця скерувала у Держбюджет понад 25 мільярдів гривень
- Закарпатська митниця: цьогоріч збільшилося ввезення електромобілів
- У бізнесовій спільноті Закарпаття з початку року – понад 6500 новостворених суб’єктів господарювання
- З початку 2025 року Закарпатська митниця вже видала понад 6 тисяч сертифікатів на експорт товарів
- Платники Закарпаття перерахували до зведеного бюджету понад 31,5 млрд грн податкових платежів
- Закарпатська митниця: надходження до Держбюджету щороку зростають - за 11 місяців 22,7 млрд грн
- На Закарпатті податківці видали суб’єктам господарювання 6837 ліцензій на право торгівлі підакцизними товарами та зберігання пального
- Досягнуто понад 50 мільйонів кВт·год чистої енергії, виробленої завдяки вітрякам у Нижньоворітській громаді
- Закарпатський експорт у 2025 році наблизився до $1 млрд — дані за дев’ять місяців
- У результаті ревізії тергромаді на Закарпатті відшкодовано близько 700 тисяч гривень
- Платники Закарпаття з початку року сплатили майже 11,4 млрд грн ЄСВ

Кілька днів тому, був в Ощадбанку. Програма не діє, держава не виділила кошти.