Кір на Закарпатті, відступивши, знову "пішов у наступ"!

Провів засідання голова РДА Василь Дем'янчук за участі першого заступника Михайла Полажинця, членів комісії, та запрошених - головного лікаря Углянської дільничної лікарні Ніни Стан та директора Груниківської ЗОШ І-ІІ ст. Тетяни Зеленько.
Як повідомила керівник навчального закладу Тетяна Зеленько, з початку квітня поточного року зафіксовано 54 випадки тривалого підвищення температури у дітей різного віку, з яких 15 підтверджено захворюваність на кір. З приводу чого дирекція школи звернулася до управління освіти, відділ охорони здоров'я та відповідні органи влади, аби прийняти відповідне рішення.

Що стосується ситуації загалом, то за інформацією головного лікаря Ніни Стан на сьогодні в школі відсутня 31 дитина, у лікарню звернулося 12 осіб, 2 дітей нешкільного віку з ускладненням - пневмонією направлено в інфекційне відділення райлікарні, 10 дітей проходять лікування на дому.
Відтак було зазначено, що така кількість хворих за один місяць свідчить про різке погіршення ситуації щодо захворюваності на кір і розцінюється як спалах цієї інфекції. Основний прошарок хворих – не вакциновані діти, які через різні причини не пройшли завчасно щеплення. У розпорядженні углянських медиків на сьогодні 55 наявних вакцин від кору, з приводу чого проводиться роз'яснення серед місцевих мешканців щодо обов'язкової вакцинації як узабезпечення від інфекціонування.

Голова райдержадміністрації Василь Дем'янчук запропонував з метою попередження розповсюдження кору та для зменшення контактів між дітьми в можливий інкубаційний період призупинити навчання в Груниківській школі на тиждень з 18 по 23 квітня (понеділок) включно. Рекомендувати лікарям продовжити вакцинацію осіб, що не пройшли щеплення, і звітувати про зроблене. А також проводити щоденний моніторинг ситуації із захворюваністю по дільницях, вжити всі необхідні заходи, які забезпечать зменшення і припинення розповсюдження інфекції у населеному пункті та даному навчальному закладі.
Джерело: Прес-служба Тячівської райдержадміністрації.
До теми
- На Закарпатті завершився обласний етап військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – 2026
- Випускний Ужгородської школи мистецтв: свідоцтва, виставка та великий концерт
- Дітки захисників із Донеччини, Запоріжжя та Київщини провели незабутній день на території санаторію «Деренівська купіль»
- В Ужгороді діти створювали «Еко-місто майбутнього» та вчилися берегти довкілля РЕПОРТАЖ
- Пам’ять дітей, загиблих унаслідок збройної агресії росії проти України, вшанують завтра в обласному центрі
- В Ужгороді вручили свідоцтва випускникам школи мистецтв
- Центр розвитку дитини Пресвятої Богородиці запрацював біля Ужгорода
- За кермом без обмежень: на Закарпатті для людей з інвалідністю представили адаптований транспортний засіб
- В Ужгороді вручили свідоцтва випускникам музичної школи
- 44 людини склали НМТ в ужгородському ліцеї №5: як минуло тестування
- В Ужгороді нагородили учасників міського учнівського конкурсу «Ужгород очима школярів»
- Невиплати допомоги дітям на Берегівщині: за апеляційною скаргою прокуратури продовжено розгляд справи
- Підозрюваного у стрілянині в школі на Ужгородщині взято під варту
- В Ужгороді відкрили сучасну школу підготовки операторів БпЛА
- На Закарпатті повідомлено про підозру підлітку, який влаштував стрілянину у навчальному закладі
- Поліція розслідує стрілянину в навчальному закладі Чопа як терористичний акт
- На Закарпатті учень вистрілив у однокласника: поліція працює на місці події
- Четверо інфікованих дітей: яка ситуація із захворюваністю на кір на Закарпатті
- На Закарпатті знову фіксують випадки кору
- Поліцейські Мукачева організували для дітей Захисників великодній майстер-клас

До цієї новини немає коментарів