На Закарпатті відбудеться симпозіум сучасного українського мистецтва "Арте-Фактум. Зворотна реальність"

Як і раніше до співпраці запрошено цікавих, відомих художників українського мистецтва: Тарас Табака, Петро Лебединець, Андрій Блудов, Борис Буряк, Олег Денисенко, Наталя Корф-Іванюк, Олена Придувалова, Олексій Іванюк, Алла Алексєєва та Роман Романишин.
Творча робота відбуватиметься у с.Вишка, Великоберезнянського району та у сусідніх селах, одне з яких наполовину спустілий Гусний, що не налічує і 70 мешканців, а в іншому є найдавніший, більш як 1300-літній дуб-чемпіон – Національне дерево України.
Тарас Табака, художник: "Ми знаходимось на етапі спроб ряду переусвідомлень, реорганізації постмодернових уявлень про світ та віри в прогрес чи цивілізованість загалом; на непростих стиках контроверсійних, іноді когнітивно-дисонансних співставлень соціальних конструкцій реальності; у пошуках нестійкої рівноваги між диктатурою інформаційного хаосу та природою плинності часу; між зіткненнями прологу та епілогу, за відсутності власне твору, до якого вони написані. Це метафора, що відноситься до пограничних територій зіткнення часових вимірів, де можна вільно рухатись поміж інтернетом, прогресом та гасовою лампою".
Мар’яна Боднар, музикант, організатор та куратор симпозіуму: "Ми запрошуємо яскравих, неординарних митців України, потрапивши у цю своєрідну "машину часу" в глибоких закутках закарпатських гір, заповнити порожні сторінки своїм власним текстом того неписаного твору; поділитись своїм поглядом на процес глобалізації, урбанізації, міграції, депопуляції та переродження категорії села, як носія культури. Підібрана локація, Великоберезнянський район, одне з таких місць, де стикаються два часові та просторові пласти – напів-зруйновані будинки, старожитності, дерев’яні церкви 17-18 ст., поселення, які не налічують і сотні мешканців та… сучасна, нова реальність…".
Олексій Петров, директор з маркетингу групи компаній ROSA: "Кожен рік, десятиліття, століття формують історію; щось залишається в минулому, все нове натомість розвивається та впевнено крокує, щоб стати історією у свій час. Художник зберігає на полотні образи, емоції, враження, стан самої зміни, розповідає про них. Ми раді долучитись до проектів, які розкривають історію нашої країни. Симбіоз української землі, українського художника та українських фарб – енергетика, яка не залишається не поміченою. Творимо art-історію України разом!".
До теми
- Театральний сезон: що цікавого готують два театри Ужгорода
- Вистава Ремарка «Ніч у Лісабоні» уперше в Ужгороді
- В Ужгородському замку провели тематичну лекцію про незвичні музичні інструменти
- «Закарпатське різьбярство: у вимірах минулого й сучасності» - відбудеться круглий стіл
- «Магія кольору у часі» - у краєзнавчому музеї представила свій творчий доробок ужгородка Кристина Негер
- Заслужений академічний Закарпатський народний хор побував із гастролями в Хорватії.
- Театр, що пережив трагедію: Маріупольський драмтеатр завершує 147-й сезон
- «Ужгород квітне у творах митців» – в обласному центрі запрошують на виставку
- «Кава на жорнах століть»: оновлена виставка в Ужгородському замку
- На сцені обласної філармонії в Ужгороді стартував Фестиваль сучасної духовної музики
- Вересень 2025 року буде місяцем Заслуженого академічного Закарпатського народного хору
- На завершення сезону: у Невицькому замку відбудеться показ вистави «Річард ІІІ»
- "Танець заради нього": історія Алевтини Чернової — хореографки з Києва в Ужгороді
- Коломийка на всі смаки звучатиме в Колочаві
- «Дитячі мрії» презентували в атріумі Закарпатської ОДА
- Закарпатський облмуздрамтеатр побував із гастролями в Угорщині
- Куїнджі, Айвазовський, Кричевський – колекцію Сумського художнього музею можна побачити в Ужгороді
- У галереї «Ужгород» відкрили виставку творів «Вернісаж 55»
- 30 травня в Ужгороді відбудеться відкриття виставки «Дитячі мрії»
- Танець, пісня, пам’ять: Академія культури провела концерт-подяку захисникам
До цієї новини немає коментарів