Контрабандисти на кордоні зі Словаччиною модернізуються: возять бурштин і застосовують повітряні сили

1 березня у Словаччині оприлюднили доповідь директора Бюро прикордонної поліції та поліції у справах іноземців Ладіслава Чемі. Вона стосується, в першу чергу, охорони державного кордону з Україною і відповідних ризиків.
– Основні загрози державного кордону Словаччини та України продовжують включати в себе діяльність злочинних груп, що беруть участь в контрабанді людей і спроб незаконного перевезення товарів, зокрема тютюну, – йдеться у доповіді.
Серед головних майбутніх завдань, відповідно до документа, у словацьких охоронців кордону залишається пошук відповідного шляху, який не допускав би використання малої авіації для потреб транскордонної злочинності.
Полковник Ладіслав Чемі у своїй доповіді зауважує, що за останні роки значно збільшилося число порушень повітряного простору на зовнішніх кордонах Європейського Союзу за допомоги низьколітаючих засобів (дронів), які використовувалися для переміщення контрабанди.
Вже кілька років транскордонні злочинці використовують для переміщення контрабанди «малу авіацію». За допомогою МЛА переміщаються не тільки сигарети, а й незаконні мігранти. Це підтверджують 2 факти авіакатастроф, яких зазнали літак «Чмелак» та вертоліт МІ-2 на території Словаччини 2015 року. В останньому випадку, окрім пілотів – 2-х громадян України, загинули 4 мігранти.
Також у 2016 році виявлено випадок порушення кордону вертольотом. Проте завдяки скоординованості дій зі словацьким колегами його вдалося відстежити та затримати разом з екіпажем і посібником – 3 громадянами України.
Щоб запобігти контрабанді з повітря ділянку спільного кордону у Словаччині оголосили закритою для цивільних рейсів. А на відстані 10 км від межі діє «особливий режим».
Наразі вирішили посилити і радіолокаційне спостереження, особливо в північній частині Словацької Республіки. Також відбувається активна співпраця з українською стороною з цього питання.
– Це у свою чергу, призвело до зменшення незаконних польотів над ділянкою державного кордону між Словаччиною та Україною у 2016 році, – йдеться в доповіді.
У 2015 році, згідно зі звітом, було проведено 164 спільних патрулів на кордоні Словаччина-Україна, а у 2016 році 168.
– Угода про спільне патрулювання на кордоні була підписана 30 жовтня 2013 року в Братиславі, і дає позитивні результати, – йдеться у документі.
Утім контрабанда з України не припиняється. За словами Ладіслава Чемі, лише цього року на спільній ділянці кордону було виявлено 25 тисяч пачок цигарок.
Серед нового типу контрабанди відзначають факти незаконного вивезення бурштину. І хоча вони фіксуються частіше на польській ділянці, проте почастішали й на кордоні з Словаччиною. Торік конфісковано 130 кг нелегального бурштину, а цього року у прикордонній зоні виявлено вже 300 кг бурштину, який в подальшому мав бути переміщений до Словаччини.
Нагадаємо, що влітку минулого року виник скандал із підозрою в незаконній вирубці цінної деревини на самісінькій лінії кордону між Україною та Словаччиною.
За матеріалами Mukachevo.net
До теми
- На Закарпатті громадянина Словаччини засуджено до позбавлення волі за незаконне переправлення осіб через кордон
- На кордоні зі Словаччиною чернівчанин позбувся 54 тисяч євро через недекларування
- Що відбувається з майном, яке вилучають митники?
- Закарпатського медика, який зараз на передовій, нагородили за порятунок захисників
- Під час чергового збуту метамфетаміну поліція Іршави затримала наркоторговця
- У групі військових, яких повернули днями з ворожого полону, є і закарпатець
- Чотирьох порушників кордону виявив прикордонний наряд Мукачівського загону
- У пошуках безпеки: на Закарпаття прибув черговий евакуаційний потяг із Донецької області
- На Ужгородщині зустріли захисника, який повернувся з полону
- Ще 14 фахівців із супроводу ветеранів у громадах Закарпаття - результати відбору
- На Закарпатті прикордонники затримали двох переправників та чоловіка, якого вони везли до кордону з Угорщиною
- «Закарпатське різьбярство у вимірах минулого й сучасності» - в Ужгороді відбувся круглий стіл
- На Закарпатті для військових та їхніх родин організували день віднови з елементами іпотерапії
- Повернувся додому після полону: на Мукачівщині зустріли земляка
- Восьмеро громадян Чехії незаконно потрапили в Україну – їх затримали прикордонники
- Обласний краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького посилює фізичну та інформаційну доступність
- Прикордонники викрили спробу організації незаконного перетину державного кордону в Закарпатській області
- На Закарпатті розпочали регулярний моніторинг якості повітря: перші результати
- На кордоні з Угорщиною в автомобілі літнього українця знайшли стародруки та рукописи
- Незаконний «трансфер» до Закарпаття на швидкій і переправка поза пунктом пропуску: прокуратура повідомила підозру 3 фігурантам
До цієї новини немає коментарів