Актуально для закарпатських підприємців: коли застосування РРО є обов’язковим

Статтею 3 Закону України від 06.07.1995р. №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", із змінами та доповненнями (далі - Закон № 265), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п. 6 ст. 9 Закону № 265, передбачено, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються, при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій.
Згідно п. 296.10 ст.296 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень.
У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.
Відповідно до пп. 298.2.2 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.
Згідно із пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Враховуючи викладене вище, у разі переходу суб'єкта господарювання на спрощену систему оподаткування, він має право не застосовувати РРО при здійсненні готівкових розрахунків (в т.ч. з використанням платіжних карток) при умові, що протягом календарного року, в якому суб'єкт господарювання працює на спрощеній системі оподаткування, обсяг його доходу не перевищив 1 000 000 гривень.
ДФС у Закарпатській області
До теми
- В Ізі погіршилася епідситуація з гепатитом А - запровадили додаткові обмежувальні заходи
- Повернення до себе: як відновлюються воїни 128-ї Закарпатської бригади
- Ужгородців запрошують на нічний благодійний забіг
- 5 учасників з Ужгорода - серед переможців другого сезону освітньо-грантової програми «Траєкторія»
- В Ужгороді відзначили найпрофесійніших закарпатських бухгалтерів та аудиторів
- В Ужгороді парамедики врятували дівчинку, у якої зупинилось серце
- Міжнародний транскордонний проєкт WeCaRe: новий етап екологічної співпраці України, Угорщини та Словаччини
- В ОВА розповіли особливості цьогорічної вступної кампанії до військових навчальних закладів
- У Закарпатській обласній станції переливання - гостра нестача третьої групи крові з негативним резус-фактором
- В Ужгороді проведуть благодійний "Купала Фест 2025"
- СБУ та Нацполіція затримали ділка, який намагався продавати зброю на Закарпатті
- В Ужгороді ГО «Захист Держави» та Спілка учасників бойових дій «Нескорені» уклали меморандум про співпрацю
- Перші військовослужбовці, які доєдналися до 128-ї бригади за проєктом «Котракт 18-24», склали присягу на вірність українському народові
- Завтра в Ужгороді відкриється виставка "Закарпатський СІРИЙ" робіт семи художників та художниць
- Закарпатська обласна станція переливання крові оголосила місячний марафон донації крові
- У лікарні в Мукачеві пересадили органи від посмертного донора - шанс на нове життя отримали 4 людей
- Відбувся конкурс «Стартап УжНУ», де талановиті студенти презентували 13 інноваційних проєктів
- В Ужгороді у другу річницю загибелі вшанували пам'ять полеглого захисника Віктора Синька
- В Ужгороді демонтували незаконні вивіски у центральній частині міста
- У парку біля УжНУ з’явилася гойдалка з краєвидом на місто
До цієї новини немає коментарів