Інтелектуальні вихідні на Закарпатті провела Книжкова толока

Цими вихідними до Ужгорода навідався гурт інтелектуалів з цілої України. Письменники, видавці, барди, журналісти із Львова, Миколаєва, Стрия, Рівного, Сум, Івано-Франківська, Харкова, Сіверодонецька, що об’єдналися довкола «Книжкової толоки» та книгарні «Книжковий дворик» у Львові, приїхали, аби краще ознайомитися із літературним життям на Закарпатті.
Сорок творчих людей за два дні встигли побачити чотири замки – Ужгородський, Мукачівський, Чинадіївський, замок графа Шенборна, – прогулятися пішохідною екскурсією Ужгородом та Мукачевом, поспілкуватися із закарпатськими колегами у корчмі-музеї «Деца у нотаря» та крайовій Спілці письменників.
Гості, які у 2016 році відвідали таким десантом Запоріжжя, Херсон, Донеччину, Полтавщину, були дуже задоволені враженнями від Закарпаття. Багато хто з них вперше для себе відкрили наш самобутній край.
Закарпатським письменникам було цікаво поспілкуватися із головою Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайлом Ватуляком, власницею мережі книгарень Любов'ю Хомчак, літературознавцем Надією Мориквас, директором Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Тетяною Пилипець, поетами Іваном Гентошом, Володимиром Пішком, бардами Олександром Святогоровим, Зеником з Майдану…
На згадку про перебування на Закарпатті Павло Чучка подарував кожному гостеві підбірку книг, зокрема й раритетні словники батька – «Слов’янські особові імена українців», «Прізвища закарпатських українців».
Цікаво, що свою поїздку на Закарпаття «Книжкова толока» присвятила пам’яті видатного закарпатського поета Петра Скунця, якому цьогоріч виповнилося б 75 років.
До теми
- У галереї «Ужгород» відкрили виставку творів «Вернісаж 55»
- Закарпатський драмтеатр реалізує інклюзивний проєкт за підтримки Українського культурного фонду
- 5 музеїв Ужгорода, про які ви могли не знати (ФОТО)
- «В моїм серці Лемковина» – виставку з такою назвою відкрили в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- У травні Ужгород перетвориться на музичну столицю України
- Обласна філармонія запрошує на унікальний музичний вечір, присвячений культурі Англії
- Графіка, живопис, скульптура: стартував конкурс «Легенди Карпат» для трьох вікових категорій юних митців Закарпаття
- Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва приймає твори дитячих письменників на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Юлії Драгун
- В Ужгороді триває ІІІ Всеукраїнський двотуровий конкурс хорового мистецтва ім.М.Кречка
- Закарпатська облдержадміністрація оголосила конкурс у галузі літератури й мистецтва
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
- Побачило світ унікальне видання про Мукачево «Archiv privilegovaneho mesta Mukacheva 1376–1850»
- Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави «Ірод»
- «Під цвітом сакури»: в Ужгороді пройде фестиваль камерного театрального мистецтва
- Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі «Етнічний віночок у Закарпатті»
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
- На Мукачівщині пройде унікальний фестиваль «Етнічний віночок у Закарпатті»
- Сім днів – сім вистав. Закарпатський театр ляльок запрошує на тиждень вистав «Театр – дітям»
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на перший весняний концерт
- Закарпатці взяли участь у роботі круглого столу щодо нематеріальної культурної спадщини
До цієї новини немає коментарів