Топ-ведуча Закарпатського телебачення читала діткам про котів

Сьогодні учні 4-их класів Ужгородської спеціалізованої школи №5 із поглибленим вивченням іноземних мов мали незвичайний урок літератури: замість шкільних стін – головна телерадіокомпанія Закарпаття, замість учителя – ведуча і журналіст, обличчя телеканалу "Тиса-1" Мар’яна Лошак, а замість зошитів та підручників – екскурсії, веселощі і знайомства з цікавими людьми та книжковими новинками від сучасних українських авторів.
Гостя проекту познайомила дітей із повістю Галини Вдовиченко "36 і 6 котів", що увійшла до короткого списку премії "Дитяча книга року ВВС-2015". Твір, у якому оселились аж ніяк не 42, а 36 дорослих і 6 маленьких котів – дивовижно кумедна розповідь, яка, водночас, є і повчальною.
Мар’яна Лошак зачитала уривок повісті та, за традицією проекту, зупинилась на найцікавішому, щоб заінтригувати дітей і заохотити до самостійного прочитання. Також, гостя взяла з малих книголюбів обіцянку: бодай раз на місяць брати батьків за руки і вести їх до книгарні чи бібліотеки по нову книгу, за якою родина зможе весело та з користю провести час. А ще порадила ніколи не покидати недочитаних книжок – хтозна, можливо, автор залишив "на десерт" дещо особливе, за що саме ця книга може стати улюбленою.
У свою чергу, координатор проекту "Все Закарпаття читає дітям" і незмінний модератор зустрічей Галина Малик учергове наголосила: науково доведено, що хоча б 20 хвилин читання на день – запорука зростання грамотної, інтелектуальної розвиненої, світоглядно багатої та успішної людини. Письменниця також зачитала кілька власних загадок, які діти розгадували з неабияким азартом.
Не менш цікавим видався конкурс, пов’язаний із книгою "36 і 6 котів": оскільки починається твір із представлення усіх його хвостатих героїв, кожен з яких має унікальну вдачу і відповідну кличку (Хавчик, Баронеса, Сплюх, Пушинка), власник кота з найоригінальнішою кличкою міг виграти книгу. Зрештою, майже всі любителі книг виявились і любителями котів! Шляхом дитячого голосування з півсотні кличок таки вдалося вибрати двох переможців – це кіт "Сосискотяг" і кішка "Пепічка", які принесли своїм хазяям книжкові подарунки.
Добірку сучасних видань українських авторів для дітей за сприяння управління культури облдержадміністрації вручили і шкільній бібліотеці. Також, кожен учасник одержав сувенірну закладку для читання із логотипом проекту та зображенням презентованої книги.
А позаяк іще на початку зустрічі Мар’яна Лошак зацікавила школярів професією телевізійника, пізнавальною для них виявилась і екскурсія музеєм та студіями телерадіокомпанії, яку люб’язно провів заступник директора виконавчого філії НТКУ "Закарпатська регіональна дирекція" Володимир Герзанич.
Управління культури Закарпатської ОДА
До теми
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Закарпатські патрульні нагадують пішоходам про їхні права та обов'язки
- Яких груп крові бракує в лікарнях Закарпаття цього тижня
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
- Як на Закарпатті створюють традиційну бойківську писанку: техніка та орнаменти
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
До цієї новини немає коментарів