Фільм про закарпатського силача здобув премію імені Лесі Українки
Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва оголосив лауреатів премії 2013 року.
Комітет з присудження урядової премії імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва оголосив лауреатів премії 2013 року.
Чергова традиційна відкрита екскурсія в місті Ужгород взяла новий курс. Зокрема у неділю, про культові архітектурні споруди міста екскурсантам розповів не фаховий екскурсовод, а ужгородець, студент юридичного факультету УжНУ Яким Якимович. Кореспондент Ужгород.net теж поринув в історію культових споруд нашого мальовничого Ужгорода.
Концерт композитора й піаніста зі США відбудеться 5 лютого
Книга була видана за сприяння настоятеля Ізського Свято-Миколаївського чоловічого монастиря архімандрита Адріана (Малети) та благословення двох архієреїв православного Закарпаття – Високопреосвященнійшого Марка, архієпископа Хустського та Виноградівського та архієпископа Мукачівського і Ужгородського Феодора.
До 200-річчя від дня народження Кобзаря українці усього світу готується заздалегідь. Найкраща пам’ятка – слово самого Тараса. Шанує його й ужгородська юнь. У міській бібліотеці відбувся вечір, на якому вірші Шевченка читали як відомі загалу читці, так і дебютанти.
"Поезію тепер мало хто читає", - попри такі сумні висновки Мілан Бобак, український літератор з Пряшівщини (Східна Словаччина) продовжує працювати у цьому жанрі і видавати нові поетичні збірки, вкотре доводячи, що кількома влучними рядками можна передати набагато більше, ніж здається на перший погляд. Підтвердженням цього стала його нова збірка поетичних мініатюр "Бути птахом", презентація якої відбулася у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка.
У понеділок, 3 лютого, о 13.00 в Ужгородському прес-клубі головний редактор сайту "Історична правда" Вахтанг Кіпіані презентує офлайнові книжкові видання проекту.
Сьогодні, 30 січня, в Центральній міській бібліотеці Ужгорода лунало Шевченкове слово. Організатори та учасники вечора - народна студія поезії "Чарівне слово" міського будинку культури.
Нещодавно вперше відвідала виставку воскових фігур. Від "Таємної вечері" враження незабутні! Менеджер виставки музею Санкт-Петербурга в Україні Тетяна Нємцова провела цікаву та пізнавальну екскурсію в одному із залів Закарпатського музею архітектури і побуту. Вона розповіла, що воскові фігури змінили її життя та життя її рідних і знайомих. Вона розмовляє російською без акценту. Проживає у Львові. Народилася і виросла в Ташкенті. Цікаво, правда? І в мене виникло бажання ближче познайомитися з цією милою жінкою.
"Ужгород український" - саме така тема була відкритої недільної екскурсії в Ужгороді, яку провів доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України УжНУ Роман Офіцинський. Тематична екскурсія була присвячена до 22 січня - Дня соборності і Свободи України. Кореспондент Ужгород.net теж побував на цій прогулянцi, тож пропонує вам поринути в історичні спогади.
Греко-католики Закарпаття завершили відзначення різдвяних свят. Благодійний гала-концерт переможців конкурсів вертепів архидияконатів Мукачівської греко-католицької єпархії відбувся сьогодні, 26 січня, у Закарпатській обласній філармонії.
На Закарпатті сьогодні пролилося чимало крові. На щастя, свинячої. В селі Геча, що в Берегівському районі, відбувся традиційний фестиваль гентешів, тобто різників.
Вчора у приміщенні Закарпатського обласного художнього музею імені Й.Бокшая урочисто відкрилася виставка робіт учнів шкіл естетичного виховання.
Сьогодні, 24 січня, о 16.00 у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту (вул. Капітульна, 33/а ) відкриється виставка, приурочена до вшанування Днів угорської культури.
Петро Шолстер - художник Срібної землі
У видавництві "Карпати" побачила світ книжка "Закарпатські втікачі в СРСР: через табори ГУЛАГу і БУЗУЛУК до рідних Карпат. 1939 –1949", що розкриває історичну правду про наших земляків, які, піддавшись радянській пропаганді про "райське життя" в Радянському Союзі та намагаючись утекти від переслідувань угорської влади, масово нелегально переходили кордон.
У п’ятницю, 24 січня, о 10.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція до ІІІ Фестивалю короткометражних фільмів "Міграція – спроба втечі чи право на краще життя?", який відбудеться в Ужгороді та візиту в Ужгород швейцарського режисера Фернанда Мелгара.
Понад 180 екземплярів дитячої творчості прикрасили стіни закарпатського художнього музею Йосипа Бокшая.
Ужгород.net.ua поцікавився, скільки торік на виконання державної Програми "Підтримки видання місцевих авторів, популяризації закарпатської книги та сприяння книгорозповсюдженню на 2012-2014 роки" управлінням інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської ОДА видано книг закарпатських авторів?
Випадкові й цілком усвідомлені кроки, до яких сьогодні можна ставитися по-різному, творили єдину соборну Україну. Про неї мріяли, за неї боролися, а також боялися й максимально перешкоджали волевиявленню людей. Навряд чи такою, якою наша держава є сьогодні, бачили її 22 січня 1919 року ті, хто стояв на Софійській площі. Події до і після проголошення Акта возз’єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки досі викликають чимало питань і породжують різні оцінки.