В Ужгороді завершився Шостий Міжнародний МітОст-Фестиваль культури та мовного обміну

16-19 жовтня у приміщенні Закарпатського музею народної архітектури та побуту та Закарпатського краєзнавчого музею (вул. Капітульна 33, Ужгород) відбувся Шостий Міжнародний МітОст-Фестиваль культури та мовного обміну 2008 у м. Ужгород, партнером і співорганізатором якого є пластова Станиця Ужгород та Закарпатська Округа Пласту.

 

У перший день, о шістнадцятій, у приміщенні галереї Обласного музею архітектури і побуту відбулася прес-конференція від організаторів МітОст фестивалю. У ній взяли участь — голова спілки “МітОст” пан Андреас Лоренц, організаторка фестивалю в Ужгороді - Іванна Пекар, Начальник обласного управління культури Юрій Глеба та Директор обласного музею архітектури та побуту — Габріела Андял.

О 21:00 того ж дня у галереї ЗОМАП офіційно презентована виставка “Ukraine.NOW!“. Виставка є результатом всеукраїнського конкурсу фотографій на тему „Повсягденне життя мого регіону“, який проводився в жовтні місяці 2007 року Союзом Українських Студентів у Німеччині (куратор: Олександра Бінерт) та Німецько-Російським Обміном (куратор: Олексій Дружинін). Фотографії були відібрані з більш ніж 1000 надіслених фото від 197 молодих українських талантів.

Також під кінець дня в рамках фестивалю відбувся концерт ужгородського фольк-гурту “Тріпанка” (в якому грає ст. пл. Роман Білик, ЦМ) та івано-франківського гурту “Пан Пупець“.

17 жовтня безпосередню участь у цьому дійстві приймали дівчата із юнацького куреня ч. 38 ім. Миколаї Божук. Пластунки-учасниці із гуртка “Дикі кішки” Юля Воротняк та Оксана Ажнюк проводили майстер-клас “Українська для початківців“, метою якого було ознайомити гостів з-за кордону із українською мовою. Учасники фестивалю мали до цієї справи великий ентузіазм, і по закінченню майстер-класу залишилися цілком задоволеними, щиро дякуючи вже на українській мові.

Пл. уч. Юря Воротняк: “Власне кажучи, це був такий собі експеримент і ми не знали, що з того вийде. У нас є проблема — часто ми не вміємо спілкуватися навіть англійською у побутових питаннях, не то, щоб іноземці правильно говорили українською. Я вважаю, що наш експеримент вдався. Всі учасники дякували і залишилися задоволеними”.

Також 17 жовтня, у приміщенні лінгвістичного центру “ЛІК“, проходили мистецькі ділянки. Провадили цими ділянками для учасників фестивалю пл. уч. Олександра Цисельська, пл. уч. Оксана Ажнюк та ст. пл. Настя Мельник-Маньковська, L з мистецького куреня “Літавиці” (власне саме цей курінь організовує крайовий мистецький табір під назвою “Метаморфози” у літній час). Серед ділянок були лялька-мотанка та витинанки, яким дівчата навчилися під час табору “Свято Весни 2008″.

У вечері цього дня на великому екрані на площі Театральній в Ужгороді для мешканців міста та гостей, за підтримки Ґьоте інституту, транслювався фільм “Втрачено й віднайдено”. А у приміщенні Лялькового театру дрогобицький театр “Альтер” здійснив драматичну постановку за творами Бруно Шульца.

В рамках фестивалю відбувся концерт полтавського фольк-гурту “Контрабас” та івано-франківського гурту “Кораллі”.






18 жовтня у суботу у приміщенні Закарпатського обласного музею архітектури і побуту відбувся літературний перфоменс Галини Калинської (Львів) та Олесі Ребрик (Ужгород, вихованиця куреня УПЮ ч. 38 ім. О. Божук) “классікауно”, а відбувся концерт спеціального гостя фестивалю - музичного гурту “Skazka Оrchestra” (Німеччина, Берлін)

19 жовтня о 10.00 недільного ранку сніданком з джазовим акомпонементом ужгородського гурту “Текіла-бенд” у приміщенні готелю “Закарпаття” відбулося закриття 6 міжнародного фестивалю “МітОст” 2008.

Андрій Ребрик, сайт Станиці Ужгород

 

20 жовтня 2008р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів