РАХІВЩИНА ВШАНОВУВАЛА ПРАЦЮ ВІВЧАРІВ

Тут відбувся фестиваль – ярмарок "Гуцульська бринза"

 

Шість родин мали особливий настрій на обласному святі "Гуцульська бринза", що проводилось цієї неділі у Рахові: голова облдержадміністрації вручив їм документи на будинки. Їхні домівки зруйнував липневий паводок, і зараз вже придбано цим сім’ям оселі.

Недільний день на Рахівщині після зливних дощів, ніби на замовлення вівчарів, видався погожим і по-осінньому теплим. Рахівчани, гості гуцульської столиці із Угорщини, Чехії, Словаччини, Румунії та інших країн й областей України, зібралися в урочищі Буркут, щоб відзначити IX фестиваль-ярмарок "Гуцульська бринза". Уже традиційно свято розпочалося в центрі Рахова. Представники сільських та селищних рад, художні колективи по сигналу трембіт почали хід до амфітеатру "Буркут". Попереду вівчарі на конях в національному одязі, трембітарі, оркестри гуцульських народних інструментів, керівники області та району, гості фестивалю.
Вітаючи організаторів та учасників свята, голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші відзначив, що "Гуцульська бринза" стала своєрідною візитівкою гірської Рахівщини, брендом, який працює на популяризацію самобутніх традицій нашого краю. Вона увібрала у себе красу цього гірського краю, стародавні традиції гуцулів-полонинників, їх побут, ремесло, культуру, гостинність, здобутки.
Як зазначив керівник області, необхідно все зробити, аби відродити вівчарство, бо в гірських районах нема альтернативи цій галузі. Адже і сьогодні, в епоху суперсучасних технологій та матеріалів, м’яка овеча вовна і смачна бринза, що дарує силу і здоров’я, залишаються продуктом № 1. Вівчарство для гірських районів області – одна з провідних галузей сільського господарства. Загалом за підсумками 2007 року у всіх дворогосподарствах області вирощували понад 97 тисяч овець. У порівнянні з попереднім роком приріст становив 114,5 відсотка. Збільшується протягом останніх років і поголів’я овець у Рахівському районі. Зростають бюджетні асигнування на розвиток вівчарства. Якщо у 2006 році на підтримку галузі Рахівському району було виділено 175,2 тисячі гривень з державного та 42,6 тисячі – з обласного, то у 2007 році відповідно 240,1 тисячі з державного та 52 тисячі – з обласного, а в поточному році 356,6 з державного та 59,7 тисячі з обласного бюджетів.
Голова облдержадміністрації вручив кращим вівчарям Рахівщини Почесні грамоти облдержадміністрації та цінні подарунки – телевізори і мікрохвильовки. Приємною новиною для мешканців Рахівщини стало і те, що Діловецька загальноосвітня школа отримає новенький "Шкільний автобус", а Стримбівська, Богданська, Видричанська та Плаюцька загальноосвітні школи – комп’ютерні класи. До речі, цього року такі комп’ютерні класи вже отримали Рахівська ЗОШ № 2, Діловецька та Середньоводянська школи, а учні Лугівської ЗОШ з початку навчального року доїжджають на заняття на новенькому "Шкільному автобусі" .
– Так сталося, що проведення цьогорічного фестивалю було під питанням. Липневий паводок завдав колосальних збитків інфраструктурі району, зруйнував і пошкодив оселі горян, – сказав Олег Гаващі. – Сьогодні вже зроблено багато, але потрібно не один рік, щоб не тільки ліквідувати наслідки стихії, а і головне – вберегти населені пункти від можливого повторення такої біди. Президент України Віктор Ющенко особисто побував у постраждалих населених пунктах і поставив завдання до холодів відбудувати зруйновані оселі та взяв його виконання завдання під особистий контроль.
Він відзначив, що будівництво йде повним ходом, десь роботи наближаються до завершення, десь ще потрібно певний час, але однозначно до кінця жовтня всі постраждалі сім’ї справлять новосілля. Він подякував всім районам області, містам Мукачево і Хуст, які надали допомогу у ліквідації наслідків стихії і зараз будують зруйновані оселі.
Від імені тих, хто цього дня отримав будинки, сільський голова Лазещини Іван Пранничук зачитав Подяку Президенту України Віктору Ющенку за реальну підтримку тих, хто опинився у біді, за громадянську позицію керівника держави.
А далі свою майстерність на святі демонстрували у вмінні приготувати бринзу представники сільських громад, вівчарі, а на сцені – артисти.

Управління інформації та зв’язків
із громадськістю облдержадміністрації.

 

22 вересня 2008р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів