У ЖОВТНІ НА ВОДІ ЗАГИНУЛО 5 ЗАКАРПАТЦІВ

Здавалося б із похолоданням кількість загиблих на воді повинна звестися до нуля. Проте, як не дивно, в жовтні 2007 року за різних обставин вода забрала життя п’яти закарпатців.

 

- Зважте на те, що кількість загиблих у жовтні рівняється травню поточного року – розповідає начальник головного управління МНС України в Закарпатській області Іван ГЕЦЯНИН. – Однак, відпочиваючі поблизу водойм напередодні літа - звична справа, а от у жовтні…

Рятувальники не приховують своєї тривоги з цього приводу. Зазвичай проблема попередження загибелі людей на водних об’єктах зазвичай гостро постає наприкінці весни – впродовж літа. Однак аж ніяк не посеред осені.

В управлінні цивільного захисту ГУ МНС України вказують і на інший факт. За "некупальний" жовтень 2007 року на воді загинуло стільки ж людей, як за такі ж "некупальні" січень, лютий, березень та квітень 2007 року.

Як розповідають рятувальники посеред так званого "некупального" сезону загибель на воді - наслідок необережного поводження на льоду, падіння у водойми під час їх переходу у непередбачених для цього місцях, іноді зимової риболовлі.

З іншого боку практично невідомо про жертви води серед тих, хто полюбляє купання в ополонках. Це пояснюється тим, що так звані "моржі" дуже ретельно підбирають місце для купання і дотримуються основних правил поводження на воді. Окрім того вони психологічно, на підсвідомому рівні готові до можливих ексцесів.

Порівняно з іншими областями, Закарпаття, з точки зору травматизму на водних об’єктах взимку, перебуває у виграшній ситуації. Зими тут відносно м’якші, а тому водойми не завжди вкриваються підступною кригою. Але покладатися тільки на цей фактор недоцільно.

Як вказують в ГУ МНС України в Закарпатській області у роз’яснювальній роботі їм дуже допомагають освітяни. Саме в курсі "Основи безпеки життєдіяльності людини" школярі вивчають правила безпечного поводження на воді, в тому числі й в зимовий період. Окрім того про небезпеку пустощів на льоду рятувальники розповідають дітям і в ході зустрічей з ними.

З дорослими, як зізнаються рятувальники, справи набагато гірші. Про це свідчить й статистика. В поточному році з 65 загиблих на воді – 61 дорослий. Якщо до дітей сьогодні можна "дійти" завдяки школі, то до дорослих зробити це вкрай важко, через відсутність централізованої системи навчання основам культури безпеки.

В ГУ МНС України в Закарпатській області намагаються ліквідувати подібні прогалини в інші способи, зокрема, через засоби масової інформації та співпрацю з релігійними конфесіями, з огляду на високий ступінь довіри населення до цих суспільних інститутів.

 

13 листопада 2007р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів