Понад 12 000 учнів Закарпаття пройшли тренінги з «Захисту України» за оновленою програмою

На Закарпатті вже функціонує 41 сучасний осередок для викладання цієї дисципліни за оновленою програмою: 39 – на базі закладів загальної середньої освіти та ще 2 – у закладах професійної освіти. Їх вдалося створити й облаштувати за кошти державної субвенції та співфінансування тергромад.
У цих осередках молодь опановує тактичну медицину, базові навички управління безпілотниками, радіозв’язку, стрілецької підготовки та багато іншого. Логічне поєднання теорії та практики – усе для того, щоб бути максимально готовими до будь-яких викликів.
З учнями та студентами в осередках працюють 109 фахівців, які пройшли курси підвищення кваліфікації за оновленою програмою. Серед них – 31 ветеран російсько-української війни. Вони не лише діляться знаннями, а й власним досвідом, допомагають їм гартувати свій дух і волю.
Протягом цього навчального року предмет «Захист України» на Закарпатті у форматі тренінгових інтенсивів опановували 12 117 учнів 10–11 класів та 828 студентів закладів професійної освіти.
Юнаки й дівчата відпрацьовували навички з вогневої та стрілецької підготовки, військових технологій, а також опановували основи безпеки життєдіяльності, домедичної допомоги, життєстійкості та орієнтування, відзначила директорка департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА Мар’яна Марусинець.
«Це той рівень підготовки, який сьогодні є справді затребуваним. Ми бачимо, що такий формат навчання дає результат і викликає зацікавлення в учнів, формує в них відчуття впевненості у собі, у своїх діях і в тому, що вони зможуть правильно діяти у будь-яких ситуаціях. Саме тому будемо продовжувати роботу над розширенням і модернізацією навчальних осередків», – прокоментувала Мар’яна Марусинець.
До теми
- Закарпаття зберігає тенденцію до зростання: місцеві бюджети поповнилися на 7,1 мільярда гривень
- На Закарпатті вшанували пам’ять полеглих захисників України та героїв Угорської революції 1956 року
- Закарпаття – серед лідерів в Україні за динамікою ринку праці
- «Ветеранський спорт» на Закарпатті: найбільше локацій – в Ужгороді
- У першому півріччі платникам Закарпаття надали понад 55 тисяч адміністративних послуг
- Нові можливості для громад Закарпаття: гранти на впровадження інклюзивних рішень від Global Disability Fund
- Високе державне визнання: відзнаки Президента України отримали закарпатці
- Яких фахівців найбільше потребує ринок праці Закарпаття: результати масштабного дослідження
- В Ужгороді навчають безбар’єрній комунікації: як зробити державні послуги доступнішими
- «Карпатська зміна»: у Львові підбили підсумки проєкту та обговорили плани подальшої співпраці регіонів заради відновлення дітей
- Закарпаття впроваджує єдину систему підтримки ветеранів у громадах
- У Закарпатській області створили Молодіжний конгрес для співпраці з центральною владою
- Уряд продовжив програму забезпечення дітей з інвалідністю підгрупи А портативними зарядними станціями
- Заступник міністра відвідав Закарпаття: у центрі уваги – захист природи Карпат
- 15 дітей із Ужгорода, переважно з родин загиблих Захисників, сьогодні вирушили на відпочинок до Ніредьгази
- На Закарпатті обговорили механізми забезпечення енергонезалежності підприємств
- Громади Закарпаття можуть отримати до 50 000 євро гранту на проєкти з німецькими партнерами
- Грошова допомога до Дня Незалежності України у 2026 році: хто та як отримає виплати на Закарпатті
- До 200 000 грн на власну справу: на Закарпатті стартував конкурс стартапів
- В області вже вдруге пройде конкурс «Туристичний сувенір Закарпаття – 2026»

До цієї новини немає коментарів