В Ужгороді посилюють контроль за станом укриттів у житлових будинках
Про це повідомляє міська рада.
На забезпеченні належного функціонування укриттів у житловому фонді Ужгородської міської територіальної громади вкотре наголосив напередодні міський голова Богдан Андріїв на зустрічі з із головами ОСББ, ЖБК та управителями багатоквартирних будинків.
У заході взяли участь представники ГУ ДСНС у Закарпатській області – заступник начальника управління Євген Праслов та заступник начальника управління цивільного захисту Сергій Тур, начальник Ужгородського РУ ЦЗ та ПД Головного управління ДСНС у Закарпатській області Андрій Мельниченко, а також представники міської ради – начальник відділу цивільного захисту населення управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення Володимир Кувик і начальниця відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міської інфраструктури Марина Куберка. Під час зустрічі наголосили на необхідності утримання найпростіших укриттів у належному стані та забезпечення безперешкодного доступу людей до них під час повітряної тривоги. Зокрема, підвали, які використовуються як укриття, мають бути розчищені, забезпечені мінімальним набором необхідних інструментів, засобами для надання першої медичної допомоги, запасами питної та технічної води, освітленням та іншими необхідними речами, на фасадах будинків має бути оновлено відповідне маркування. Окремо акцентували, що у кожному будинку повинна бути відповідальна особа, яка у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» зможе оперативно відкрити укриття. Це важливо для того, щоб не лише мешканці будинку, а й люди, які перебуватимуть поруч, мали змогу швидко перейти у безпечне місце. Учасникам наголосили: недопущення людей до укриттів є неприпустимим і може мати правові наслідки згідно з чинним законодавством. У зв’язку з цим управителів житлового фонду закликали максимально відповідально поставитися до виконання своїх обов’язків щодо доступності укриттів. Голів ОСББ, ЖБК, управителів поінформували, що у місті діє Програма цивільного захисту на комунальних об’єктах та житловому фонді у м. Ужгороді на 2026-2030 роки. Згідно з алгоритмом, спеціальна комісія проводить обстеження підвалів, за результатами якого складається акт про можливість використання приміщення як укриття та його взяття на облік. Саме на підставі цих висновків департамент міської інфраструктури отримує право проводити капітальні ремонти об’єктів цивільного захисту в багатоквартирних будинках. Нагадаємо, знайти найближче безпечне місце під час повітряної тривоги можна у «Дії». У застосунку доступна інтерактивна мапа укриттів, де можна переглянути фото, місткість, рейтинг та прокласти маршрут до найближчого укриття. Послуга доступна у розділі «Послуги» → «Незламність».









До теми
- Ужгород посилює енергетичну стійкість: міська рада обговорила співпрацю з чеськими партнерами
- На Закарпатті військовослужбовці, ветерани та родини загиблих захисників отримали нові квартири
- Богдан Андріїв вручив грамоти міської ради кращим художнім гімнасткам
- На сесії Ужгородської міськради обговорили розвиток і модернізацію водоканалу
- Енергетика, земля та кладовище «Барвінок»: ключові теми сесії Ужгородської міськради
- Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв провів черговий особистий прийом громадян
- Ужгород перезавантажує інвестиційний портфель-2026: які проєкти отримають фінансування
- Емпатія як професійна навичка: в Ужгородській міськраді говорили про безбар’єрність
- На Закарпатті тривають комплексні обстеження захисних споруд цивільного захисту
- Богдан Андріїв взяв участь у роботі IV Міжнародного саміту міст і регіонів
- Майже 1,8 мільйона гривень виділили із бюджету Ужгорода на допомогу хворим містянам
- 1 млн 350 тисяч гривень із бюджету Ужгорода виділять рідним полеглих Захисників України
- Ще 6 мільйонів на підтримку ЗСУ виділили із бюджету Ужгорода
- Двом ужгородкам Указом Президента України присвоєно звання «Мати-героїня»
- Ужгород отримав ще один автобус від чеського міста-побратима Брно
- В Ужгороді презентували електронний довідник правової допомоги для переселенців
- В Ужгородській міськраді обговорили включення нових укриттів до системи цивільного захисту
- Міжбюджетна трансфертна співпраця: відбулася робоча зустріч керівництва Ужгорода та Холмківської громади
- Японський бізнес шукає нові можливості на Закарпатті: JETRO вивчає інвестиційний потенціал Ужгорода
- Ужгородська делегація взяла участь у святкуванні Дня міста Ніредьгази

До цієї новини немає коментарів