Чутки про «масову загибель» не підтверджено: На Закарпатті перевіряють випадок загибелі дикого кабана

Про це інформує у соцмережі Фейсбук Філія "Карпатський лісовий офіс".
Зокрема, йдеться про те, що напередодні у деяких місцевих ЗМІ та соціальних мережах поширювалася інформація про нібито «масову загибель диких кабанів на Закарпатті». Наразі підстав для паніки немає.
Під час обстеження мисливських угідь працівники державної лісової охорони Карпатської філії ДП "Ліси України" виявили лише одну(!) тушу дикого кабана.
7 квітня 2026 року її зафіксували під час планового обстеження на території Затисянського лісництва Берегівського надлісництва.
Відповідно до вимог протоколу Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України про виявлення тварини було повідомлено фахівців Держпродспоживслужби. Спеціалісти провели огляд території та обстеження туші. Для встановлення причини загибелі відібрано патологічний матеріал, який направлено на лабораторні дослідження.
З метою недопущення можливого поширення хвороб тушу тварини утилізовано шляхом спалення, залишки захоронено з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог. Місце захоронення додатково продезінфіковано.
Ситуація перебуває під контролем відповідних служб. Про результати лабораторних досліджень буде повідомлено додатково.
До теми
- На Закарпатті підтверджено випадок африканської чуми свиней
- До прикордонників відділу "Богдан" Мукачівського загону на зимову «фотосесію» завітали косулі!
- Поліція розпочала перевірку інформації про можливу жорстокість до тварин в Ужгороді
- На Берегівщині зафіксували випадки африканської чуми свиней серед диких кабанів
- В Ужанському нацпарку розпочали вакцинацію диких тварин проти сказу
- Вакцинацію від сказу для диких тварин проводять на Закарпатті
- На Закарпатті проведуть весняну кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин
- Одягнули нашийник та назвали Станіслав. На Закарпатті за риссю спостерігатимуть експерти WWF-Україна
- На Ужгородщині природоохоронці врятували ведмежа (ФОТО)
- На Закарпатті у лисиці виявили сказ
- Лисиця покусала трьох собак та кішку: у селі на Закарпатті виявили сказ
- Музей природньої спадщини українських карпат існує на Міжгірщині (ВІДЕО)
- Закарпатські лісівники показали, як допомагають лісовим мешканцям (ФОТО)
- Браконьєрство чи провокація? В лісі біля Ужгорода лісівники виявили фрагмент ноги кабана (ВІДЕО)
- Юні закарпатці представляють наш край на Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв
- Ужгородців запрошують на виставку собак
- На Закарпатті вже підтвердили 129 випадків сказу у тварин
- У мисливських угіддях Воловеччини порахували всіх пухнастих, зубатих, рогатих і хвостатих
- У Мукачеві понад тисячі собак та котів вже знайшли своїх господарів
- У притулку для тварин «Барбос» тримати маленьких цуценят та кошенят у мороз просто ніде (ВІДЕО)

До цієї новини немає коментарів