Молодь, бізнес і регіональний розвиток: на платформі «Діалог влади та бізнесу» шукали спільні відповіді

Надати молоді можливість обирати перспективну професію, будувати кар’єру, зростати вдома, на Закарпатті, говорили сьогодні на платформі «Діалог влади та бізнесу».
До розмови приєдналися не тільки підприємці, а й керівники навчальних закладів, голови територіальних громад. Це дозволило забезпечити конструктивний діалог всіх зацікавлених сторін.
Регіон стає індустріальним хабом, до нас переїхали великі підприємства. Але в цього успіху є «зворотний бік» – кадровий дефіцит. ОВА взяла ініціативу на себе. Ще торік ми запустили першу хвилю тристоронніх меморандумів між владою, бізнесом та закладами професійно-технічної освіти. Результат уже в аудиторіях: 400 студентів вчаться за професіями, яких потребували підприємці. Ще 1000 – пройшли перекваліфікацію.
Оголосили підготовку до другої хвилі. До 15 лютого чекаємо пропозиції підприємців, опрацюємо їх, підберемо заклади і підпишемо меморандуми.
Аналізуючи ситуацію, бачимо, що нам варто об’єднуватися, щоб популяризувати робітничі професії. Більше говорити про сучасне і високотехнологічне виробництво, показувати його, зустрічатись із дітьми і запрошувати їх на заводи, щоб вони прагнули здобути спеціальність, з якою прийдуть працювати на ваші підприємства.
13 закладів професійної освіти надають освітні послуги із підготовки за 64 робітничими професіями. У них щороку можемо готувати понад 2500 молодих фахівців. А до прикладу, у 2025 році на перший курс вступили тільки 1978 учнів.
Тому разом із бізнесом руйнуємо стереотипи, популяризуємо професійно-технічну освіту разом, а водночас робимо її сучаснішою, такою, що відповідає запитам ринку, бізнесу і, власне, молоді.
Дякую всім, хто взяв участь у дискусії. Нас об’єднує спільна мета, тому переконаний, що результат не забариться.


До теми
- Громади Закарпаття можуть отримати до 50 000 євро гранту на проєкти з німецькими партнерами
- Грошова допомога до Дня Незалежності України у 2026 році: хто та як отримає виплати на Закарпатті
- До 200 000 грн на власну справу: на Закарпатті стартував конкурс стартапів
- В області вже вдруге пройде конкурс «Туристичний сувенір Закарпаття – 2026»
- «Жива книга»: на Закарпатті патронатні, прийомні родини та усиновлювачі поділилися своїм досвідом
- Триває реєстрація учасників мультиспортивних таборів «акТИвні» у громадах Закарпаття.
- Представники Закарпаття долучилися до національного форуму з економічної безбар’єрності
- В ОВА обговорили ключові питання громадського здоров’я: вакцинацію, якість питної води та здорове харчування дітей
- На Закарпатті відновлять шелтер для переселенців, який постраждав від пожежі
- До Дня Конституції України Президент Володимир Зеленський відзначив низку закарпатців державними нагородами
- Дружба, що відкриває можливості: 19 дітей із Закарпаття відпочиватимуть у Литві
- 9 майбутніх академічних ліцеїв на Закарпатті, зокрема в Ужгороді, отримають новітнє обладнання за кошти субвенції
- На Закарпатті розпочинають експериментальний проєкт щодо забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб
- П’ять унікальних пам’яток сакрального живопису Закарпаття другої половини XVIII – ХІХ ст. отримали нове життя після реставрації
- 1 липня стартує прийом заявок на обласний конкурс стартапів!
- На Мукачівщині відбулася зустріч молодіжних рад Закарпаття та Донеччини
- Військовий облік та бронювання: відбулася чергова онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»
- На Закарпатті стартував літній сезон оздоровлення дітей пільгових категорій
- Закарпаття відвідала Президентка Європейського Комітету регіонів Ката Тютто
- «Діалог влади та бізнесу»: підприємцям Закарпаття розповіли, як захистити власну справу від кіберзагроз

До цієї новини немає коментарів