На території Ужгородського замку встановили прикордонний стовп із острова Зміїний

Про це інформує департамент культури ОВА.
На території Ужгородського замку встановлено особливий знак, який віднині нагадуватиме відвідувачам про стійкість і незламність українців у війні, що триває – прикордонний стовп із острова Зміїний.
«Цей знак став одним із найвпізнаваніших символів українського спротиву російському загарбнику. Саме з острова Зміїний у перші дні повномасштабного вторгнення пролунала фраза, що облетіла весь світ і назавжди увійшла в історію сучасної України – про «російський воєнний корабель…», який відтоді неухильно рухається у визначеному нашими захисниками напрямку», – зазначають у музеї.На вагому для Закарпаття та всієї України подію завітали поважні гості, завдяки яким поява цього унікального артефакту стала можливою. Серед них – голова Альянсу національних спільнот Європейська коаліція Роланд Цебер, за підтримки якого було придбано знак, представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Петро Яценко, заступник голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Ігор Вернер і представник Азербайджанської спільноти в Україні Алім Насіров. Участь у відкритті знака взяли директорка Ужгородський замок, Краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького Ольга Шумовська, заступник директора департаменту культури Закарпатської ОВА Віктор Кравчук і чимало гостей. Долучилися до проведення заходу викладачі й студенти Академія культури і мистецтв. Після урочистої частини для присутніх провели екскурсію музеєм, – інформують організатори. Нагадаємо, що наприкінці жовтня на території Ужгородського замку було також відкрито виставку просто неба «Знищена швидка», в якій представили промовисте свідчення війни – спалену російським безпілотником карету швидкої допомоги, Подібні виставки яскраво підсвічують факти з історії, яка пишеться на наших очах, нагадують всьому світу проти кого, і головне – за що бореться Україна, слугують виявом пошани до тих, хто сьогодні мужньо протистоїть ворогу, а також – даниною пам'яті Героям і Героїням, полеглим за Україну.




До теми
- В Ужгородському надлісництві відбулася урочиста літургія в капличці Святого Губерта (ФОТО)
- Під час руху поїзда «Харків–Ужгород» здетонував «шахед», низка потягів затримується
- «Зимовий вернісаж»: у музеї Бокшая відкрили підсумкову виставку Товариства угорських митців Закарпаття
- До 20% зростання пасажиропотоку очікують закарпатські прикордонники на свята
- 6 років ув’язнення за наркоторгівлю: в Ужгороді прокуратура довела вину рецидивіста за збут психотропів
- На Закарпатті шахраї від імені податківців телефонують та вимагають кошти
- Читацький захід для дітей поліцейських, які захищають Україну на фронті, провели в Ужгороді
- 57 закарпатських художників представили свої роботи на різдвяній виставці «Коляда»
- У Мукачеві поліція затримала озброєного чоловіка, який відкрив стрілянину в багатоповерхівці
- На Закарпатті запрацював третій Центр безпеки громадян
- Торт "Ужгородський замок" - презентували ще одну солодку родзику міста над Ужем
- Повідомлено про підозру інженеру з технагляду, службова недбалість якого коштувала громаді Перечина пів мільйона гривень
- Ужгородський ліцей «Інтелект» об’єднав учнів, батьків і педагогів у волонтерській підтримці ЗСУ
- 35 років на службі людям: в Ужгороді відбулися урочистості з нагоди ювілею Пенсійного фонду
- Новий міст через Тису випробували на міцність 320 тоннами вантажу
- В Ужгородському районі - на повороті на Оріховицю - монтують комплекс автоматичної фіксації порушень ПДР TruCAM
- Під час купівлі будівлі для ЦНАПу на Закарпатті завищили вартість на понад 600 тис. грн
- Чотирьох захисників нагородили відзнакою «Честь і доблесть Закарпаття»
- Незаконне переміщення підакцизних товарів: у закарпатця вилучили авто та цигарки на 300 000 гривень
- Облаштували інфраструктуру, зробили запас дров: на Петросі підготували прихисток для туристів

До цієї новини немає коментарів