В Ужгороді запалили свічки на Менорі з нагоди єврейського свята Хануки
Сьогодні, 14 грудня, із заходом сонця євреї в усьому світі розпочали святкування Хануки – одного з найрадісніших і найсвітліших свят юдейського календаря. Відоме як Хаг Урім – «Свято Вогнів», воно триватиме вісім днів – до 22 грудня. Ханука символізує перемогу світла над темрявою, чистоти над оскверненням, віри й незламності духу.
Урочисте запалення ханукальних свічок та великої Менори з нагоди свята відбулося і в Ужгороді. Подія об’єднала представників іудейської громади, міської та обласної влади, дипломатів, громадськість.
Під час церемонії головний рабин Ужгорода та Закарпатської області Вільгельм Менахем Мендель прочитав традиційну молитву. Привітав присутніх зі святом і міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, побажав миру, злагоди, світла в серцях і впевненості в тому, що добро завжди перемагає.
Ханука нагадує про диво, що сталося після звільнення єврейського народу від грецького ярма, – відновлення Єрусалима та повторне освячення Другого Храму. Це свято духовної сили, вірності своїм цінностям і важливості збереження релігійної та культурної ідентичності.
Сьогодні, як і століття тому, світло ханукальних свічок є символом надії, стійкості та віри в те, що темрява не має остаточної влади, доки люди бережуть світло у своїх серцях.













До теми
- У Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбудеться майстер-клас із виготовлення коника-мотанки
- На Закарпатті розробили освітню програму для ромських дітей
- В Ужгороді встановлюють обставини смерті 12-річної дівчинки після лікування у приватній стоматологічній клініці
- В Ужгороді презентували «Календар краєзнавчих пам’ятних дат Закарпаття на 2026 рік»
- Боксерський тренажер, барабани та бульбашкова «стіна» – в Ужгородському ліцеї №12 відкрили сучасну Кімнату психологічного розвантаження
- «Вальсовий тур до Відня» – в обласній філармонії в Ужгороді відбудеться концерт симфонічного оркестру
- В Ужгороді під час благодійного концерту зібрали понад 74 тис. гривень для потреб військових
- Профспілка поліції Закарпаття організувала різдвяно-новорічне свято для дітей поліцейських
- «Пам'ять живе в наших серцях» – вечір спогадів в Ужгороді до 80-річчя видатного актора й режисера Юрія Горулі
- Хор "Кантус" дав в Ужгороді два святкові концерти для дітей та батьків
- Поліція перевіряє інформацію про утримання тварини на морозі в Ужгороді та нагадує правила відповідального ставлення до чотирилапих взимку
- Співробітники СБУ ліквідували дві нові схеми безпідставного ухилення від мобілізації, які діяли на Закарпатті
- Ужгородців запрошують на зустріч із акторкою театру та кіно Риммою Зюбіною
- Обласна бібліотека презентує «Календар краєзнавчих пам’ятних дат Закарпаття на 2026 рік»
- В Ужгородському скансені відбудеться майстер-клас «Господиня року»
- За підтримку ЗСУ: чеським науковцям вручили подяки Ужгородської міської ради
- Ужгородський замок і краєзнавчий музей – краща туристична атракція 2025 року
- «Від Фанчикова до Парижа» – в Ужгородському замку відкрили першу в новому році виставку
- Донорська кров рятує життя: працівники Ужгородської міськради долучилися до здачі крові
- В Ужгороді судитимуть учасників злочинного наркоугрупування, які збували марихуану та метамфетамін в регіоні

До цієї новини немає коментарів