ЯК ПРАВИЛЬНО ДІЯТИ ПРИ РОЗЛИВІ РТУТІ

Досить часто в оперативно-рятувальну службу Закарпаття за допомогою звертаються краяни, котрі в помешканні розбили ртутного градусника.

 

Звісно, це невелика кількість отруйної речовини, однак невміле поводження з нею може негативно вплинути на здоров’я оточуючих. Нагадаємо, що ртуть за своєю сутністю високотоксична кумулятивна отрута, що дуже повільно випаровується. При цьому її випари здатні поглинати навіть стіни, тим самим створюючи додаткову загрозу для живих істот. В живих організмах вона передусім накопичується в нирках та печінці, викликаючи поступове руйнування тканин цих органів та суттєво впливає на процеси кровотворення.
320 x 240
Як наслідок, тривале співжиття людини з цим важким металом здатне призвести до хронічного отруєння всього організму. Саме ж протікання цього отруєння зовні нагадує одну з найбільш серйозних хвороб XXI століття – туберкульоз, коли кришаться та випадають зуби, волосся, а сама людина ніби чахне.

Щоб цього не трапилося, Головне управління МНС України в Закарпатській області радить при розливі ртуті вживати таких заходів.

Отож, якщо у приміщенні розбито ртутного градусника, передусім, слід з нього вивести всіх людей. Потім відчинити настіж усі вікна й починайте збирати ртуть. Однак перед цим треба захистити органи дихання, приміром, вологою марлевою пов’язкою.

“Ловити” великі сріблясті кульки слід спринцівкою і відразу їх скидати в скляну банку з розчином (2 г марганцівки на 1 літр води). Дрібніші збираються щіткою на папір і теж поміщаються в банку. Потім ємність щільно закрийте кришкою. Використання пилососа для збирання ртуті – забороняється.

Після механічного збирання ртуті необхідно провести хімічну обробку приміщення (підлоги). Для цього використовуються такі розчини: мильно-содовий (400 г мила та 500 г кальцинованої соди на 10 літрів води) або розчин марганцівки (20 г на 10 літрів води).

Потім зачиніть всі двері приміщення так, щоб не було сполучення з іншими кімнатами, і провітрюйте протягом трьох діб.

Якщо ртуть потрапила на взуття – промийте його міцним, майже чорним розчином марганцівки.

Якщо мова йде про розлив більш значної кількості ртуті, слід виконати всі застереження щодо безпеки, наведені вище. Негайно викличте фахівців МНС (за телефоном 01). Боротьба з великою кількістю ртуті та її парів дуже складна. Хіміки називають цей процес демеркуризацією й проводити її мають право лише спеціалісти.

Центр пропаганди ГУ МНС України в Закарпатській області

 

16 серпня 2006р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів