Від інвентаризації до цифровізації: в області формують дорожню карту ефективного користування землею

"Наше завдання знайти ресурси для наповнення місцевих бюджетів. Один із них у нас буквально під ногами — земля. Оскільки саме плата за землю – одна з основних дохідних статей формування місцевих бюджетів.
За участю фахівців профільних департаментів ОВА, територіальних осередків БЕБ та податкової служби, представників окремих територіальних громад і правоохоронних органів плідно попрацювали над проблемними питаннями та сформували перелік пропозицій, які допоможуть збільшити надходження земельного податку до бюджетів.
Важливо розуміти, що у кожної громади індивідуальна ситуація. Хтось працював над «земельними питаннями», хтось лише на початковому етапі, або не розпочав цих процесів узагалі.
У підсумку маємо застарілі дані, які не відповідають сучасному стану речей: не встановлені межі громад і населених пунктів, не оновлена відповідно до вимог чинного законодавства нормативно-грошова оцінка, що своєю чергою провокує недоотримання коштів у бюджет та інші.
Вдячний громадам, які виявили ініціативу та самостійно впорядковують земельну документацію. Їхній досвід може бути корисним і для інших.
Щоб надходили податки до бюджету, важливо розуміти, хто їх повинен сплачувати.

Тому один із перших дієвих методів – цифровізація архівних документів, всіх рішень про передачу земельних ділянок. Таким шляхом пішла Мукачівська громада, і він продемонстрував свою дієвість. Це дозволить встановити їхню площу, власника, статус, усунути прогалини в обліку, отже необхідна інвентаризація. Розуміння, які земельні ділянки є в розпорядженні, стане інструментом для ефективного їхнього використання.
Дуже важливо, щоб громади включилися в цю роботу, адже саме вони повинні бути зацікавленими у надходженнях до місцевих бюджетів.
Формуємо дорожню карту, рекомендації від фахівців та у найкоротші терміни розпочинаємо їхню реалізацію", - повідомив Мирослав Білецький.
До теми
- Закарпаття посідає лідерські позиції в Україні з розвитку альтернативних джерел енергії
- Бізнес Закарпаття може стати учасником міжнародних програм підтримки, які втілює ООН з промислового розвитку (UNIDO).
- 20 проєктів і 4 мільйони гривень: на Закарпатті обирають найкращі ветеранські ініціативи
- Понад чверть мільйона послуг надали ЦНАПи Закарпаття за І півріччя 2026 року
- На Закарпатті обговорили підготовку до нового навчального року та реформу освіти
- Спортивна гордість Закарпаття: кращих тренерів відзначили з нагоди професійного свята
- Діти військових із Закарпаття та Сумщини вирушили на відпочинок до Австрії
- Закарпатський бізнес запрошують на онлайн-зустріч щодо «зеленого» відновлення та співпраці з Японією
- Ужгородський ліцей «Лідер» – серед 13 закладів Закарпаття, які отримають кошти на енергонезалежність
- Сьогодні 100 дітей із Закарпаття вирушили на відпочинок до Угорщини
- Банкнота 2 000 гривень: навіщо її вводять та коли надійде в обіг
- Гранти до 200 тисяч і нові компенсації: на Закарпатті презентували оновлену програму підтримки бізнесу
- «Лідери змін Закарпаття»: стартував прийом заявок на нову обласну премію для молоді
- Закарпаття отримало майже 400 млн грн на безкоштовне харчування школярів
- На Закарпатті шукають амбасадорів безбар’єрності у сфері туризму
- Закарпаття зберігає тенденцію до зростання: місцеві бюджети поповнилися на 7,1 мільярда гривень
- На Закарпатті вшанували пам’ять полеглих захисників України та героїв Угорської революції 1956 року
- Закарпаття – серед лідерів в Україні за динамікою ринку праці
- «Ветеранський спорт» на Закарпатті: найбільше локацій – в Ужгороді
- У першому півріччі платникам Закарпаття надали понад 55 тисяч адміністративних послуг

До цієї новини немає коментарів