Відбувся ІІ благодійний фестиваль народної весняної традиції села Сторожниця – «Маяліш»

У неділю, 4 травня, відділ культури Холмківської сільської ради влаштував ІІ благодійний фестиваль народної весняної традиції села Сторожниця – «Маяліш». На святі, яке уславлює цей елемент нематеріальної культурної спадщини, внесений до обласного переліку НКС, побували представники КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» на чолі з в.о. директора Ганною Дрогальчук.
ФЕСТИВАЛЬ У СТОРОЖНИЦІ – ВДРУГЕ
Ведуча свята Іванна Желізняк першою надала слово в.о. начальниці відділу культури Холмківської сільської ради Лесі Дубенко. Вона наголосила, що свято, яке проходить у селі Сторожниця вже вдруге, покликане доносити всю красу традиції предків, розвивати її. Цьому сприяло і внесення його до обласного переліку елементів НКС, і видання календарів, буклету з символікою «Маяліша».
«Працівники культури разом із сільськими аматорами зробили багато, щоб і нинішній день запам'ятався, додав світла на тлі надзвичайно складних, а дуже часто й трагічних подій, пов'язаних із російсько-українською війною. Бо саме завдяки відвазі й самопожертві воїнів ЗСУ маємо можливість зберігати традиції, будувати майбутнє, просто збиратися разом, вносити і свою частку в майбутню Перемогу», – зазначила Леся Борисівна.
На культурно-мистецькій події в Сторожниці виступили низка колективів і окремих виконавців – як, так би мовити, своїх, так і гостей. Серед перших – вокально-інструментальний гурт «GLORIA» Коритнянської школи мистецтв, хореографічний ансамбль «Файтенята» та зразковий аматорський хореографічний ансамбль «Наша файта» будинку культури с. Сторожниця, народний аматорський інструментальний ансамбль «Рапсодія» клубу с. Холмок, народний аматорський вокальний ансамбль «Ужанка» клубу с. Коритняни, народний аматорський вокальний ансамбль «Арніка» клубу с. Тарнівці, ансамбль гітаристів Тарнівецької школи мистецтв, народний аматорський вокальний ансамбль «Ужанка» клубу с. Коритняни, народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Бетяри» будинку культури с. Сторожниця, вокальний ансамбль угорської народної пісні «Піпочок» клубу с. Холмок.
Гарними виступами порадували на святі й окремі виконавці – учні Тарнівецької й Коритнянівської мистецьких шкіл, а також аматори, котрі представляли будинки культури, клуби Холмківської сільської ради.
СЕРЕД ГОСТЕЙ – СОВДРУГИ ЗІ СЛОВАЧЧИНИ
Присутні тепло вітали й аматорів зі Словаччини – фольклорні ансамблі «Шацанє» та «Співаючі сеньйори». І це не випадково, адже в Сторожниці однією з найчисельніших етнічних спільнот є словаки. Вони проживають тут із давніх-давен і бережуть надбання своєї культури, з повагою ставляться до своєї минувшини. Свято «Маяліш» – одна з форм, яка сприяє збереженню традицій місцевих словаків і українців, котрі нині живуть разом у добрі й злагоді.
Яскраво виступили і гості зі «своїх», а саме – сусідньої Середнянської селищної ради. Народний аматорський вокальний ансамбль «Руменок» будинку культури с. Середнє. Будинок культури села Худльово представляли народний аматорський вокальний ансамбль «Джерело» і танцювальний колектив «Ет-іріс».
ВДЯЧНІ ЗА ЩИРІ ПОЧУТТЯ, ТЕПЛО ДУШІ
Керівниця Обласного організаційно-методичного центру культури, заслужена працівниця культури України Ганна Дрогальчук висловила вдячність працівникам культури Холмківської сільської ради й особисто очільниці відділу Лесі Дубенко за вдалу організацію фестивалю.
«Завдячуючи Вам, традиція «Маяліш» відроджується та популяризується у громаді. Дякую за неймовірно велику пророблену роботу з охорони цієї живої спадщини», – зазначила Ганна Василівна.
Цього дня на гостей і учасників фестивалю чекала безпрограшна лотерея: зібрані з неї кошти передані на потреби Збройних Сил України. Для наймолодших гостей господарі підготували безкоштовний аквагрим. Його провела заслужена майстриня народної творчості України Людмила Губаль.
Також усі мали чудову нагоду придбати смаколики, які з любов’ю приготували працівники відділу культури Холмківської сільської ради.
Як повідомили організатори, під час благодійного фестивалю було зібрано 52 тис. грн. Всі вони будуть спрямовані на підтримку ЗСУ – воїнів, які самовіддано захищають рідну країну.
Тож хай «Маяліш» – символ весняного оновлення, захисту й надії, розвивається. Нехай це прикрашене деревце, вітаючи весну, оберігає мешканців села від біди, усіляких хвороб і темних сил. А ще – хай воно стане символічним щитом для захисників України, які на передовій боронять її територіальну цілісність, захищаючи від ворогів зі сходу.
Василь БЕДЗІР,
завідувач інформаційно-редакційного сектору КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради
До теми
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 6,4 тисячі шукачів роботи
- Майже 28 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Закарпаття з початку року
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- Близько 1000 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
- Закарпатський обласний центр зайнятості має зараз 822 вакансії
- На Закарпатті за сприяння французьких партнерів втілюватимуть проєкт «Стійкість»
- За клопотаннями прокуратури на Великоберезнянщині звернуто до бюджету понад 820 тис грн застави
- На Закарпатті з початку року учасниками програми «Власний дім» стали 70 сімей, з них 15 – родини військових, ветеранів та учасників бойових дій
- Діти з тимчасово окупованої території Луганщини оздоровлюються на Закарпатті
- Підтримка ветеранів: понад 200 учасників бойових дій скористалися послугами служби зайнятості Закарпаття
- «Мале Карпатське коло»: нова магістраль з'єднає Закарпаття, Львівщину й Івано-Франківщину та відкриє прямий вихід на Польщу та Румунію
До цієї новини немає коментарів