Ухилення від мобілізації на Закарпатті і Львівщині: двом переправникам загрожує в’язниця

Закарпаття
За процесуального керівництва Закарпатської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону повідомлено про підозру 38-річному жителю Тячівського району за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон (ч. 3 ст. 332 КК України).
За даними слідства, підозрюваний підшукав військовозобов’язаного, охочого покинути країну під час війни, та пообіцяв допомогти із трансфером до Румунії за 4 тисячі доларів США.
Встановлено, що він наказав чоловіку прибути на Прикарпаття, а звідти забезпечив його доправлення у прикордонний населений пункт Закарпатської області та поселення в одному із відпочинкових комплексів. Для реалізації задуму він залучив ще кількох спільників, матеріали стосовно яких виділено у окреме провадження.
Відповідно до розробленого плану, один із спільників мав відвезти «клієнта» до прикордоння, а інший – провести пішки місцевістю, яку добре знав, повз пункти пропуску. Розрахунок, згідно домовленостей, повинен був відбутися після успіху незаконної оборудки.
Правоохоронцями задокументовано злочинну діяльність вказаних осіб, а їх самих затримано по дорозі до відправного пункту.
Наразі усім фігурантам обрано запобіжні заходи.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Головного управління Нацполіції у Закарпатській області за матеріалами Управління СБУ у Закарпатській області.
Довідково: санкція статті передбачає до 9 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Львівщина
Львівська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону скерувала до суду обвинувальний акт стосовно 22-річного викладача навчального центру Державної прикордонної служби України за фактом організації незаконного переправлення осіб через державний кордон (ч. 3 ст. 332 КК України).
Розслідуванням встановлено, що обвинувачений запропонував військовозобов’язаному влаштувати для нього виїзд за кордон попри заборони і обмеження воєнного стану.
Встановлено, що наказав «клієнту» у визначений час прибути до прикордонного населеного пункту на Закарпатті та чекати подальших вказівок. Такі «послуги» організатор схеми оцінив у 21 тисячу євро.
Після одержання всієї суми неправомірної вигоди його було затримано у порядку ст. 208 КПК України, повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід.
Досудове розслідування здійснювали слідчі Теруправління ДБР у Львові за матеріалами відділу внутрішньої та власної безпеки по 7 прикордонному Карпатському загону ГВВВБ Захід Державної прикордонної служби України.
Довідково: санкція статті передбачає до 9 років ув’язнення з трирічним позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
До теми
- На Закарпатті блокували чергові схеми незаконного переправлення військовозобов’язаних до ЄС – дайджест від прокуратури
- У пункті пропуску «Тиса» митники вилучили незадекларовані брендові речі
- Чергові викриття у ДП «Ліси України»: шестеро закарпатців завдали збитків на 27 млн грн
- За матеріалами поліції на Рахівщині судитимуть торговця наркотиками – йому загрожує до 12 років ув'язнення
- Заборонений до ввезення нікотиновий виріб опинився на складі митниці
- На кордоні з Румунією з пострілами затримали порушників
- На Закарпатті відзначили працівників спортивної галузі - спортсменів, тренерів, вчителів.
- На Закарпатті судитимуть «чорного археолога», який незаконно знайшов і намагався продати унікальний скарб бронзових кельтів
- Поліцейські затримали 34-річного закарпатця, підозрюваного у вбивстві товариша
- Привласнив понад 2 млн грн з профспілки: закарпатські поліцейські оголосили підозру керівнику організації
- На Закарпатті річки зарибнили кількома десятками тисяч цінних червонокнижних видів риб
- 700-річна пам'ятка: оновлено бренд Ужгородського замку
- Пункт пропуску «Солотвино – Сігету Мармацій»: через ремонт мосту відзавтра, 15 вересня, обмежують рух на 45 днів
- На Виноградівщині взято під варту підозрюваного у спробі зґвалтування
- Фальшивий паспорт Саудівської Аравії та 100 тис. грн хабаря не врятували порушника
- Завдав синові п’ять ударів ножем: поліцейські Тячівщини затримали підозрюваного в умисному вбивстві
- На Рахівщині поліцейські оперативно затримали підлітка, який викрав понад 17 тисяч гривень із припаркованого авто
- Закарпатець намагався провезти Wi-Fi роутери на пів мільйона без декларування
- Протидія митним правопорушенням: понад 600 фактів задокументували закарпатські митники на кордоні з Євросоюзом
- На Закарпатті прокуратура повідомила про підозру керівнику підприємства за спробу контрабанди лісоматеріалів
До цієї новини немає коментарів