Гроші на дрони зібрали учні Ужгородського ліцею "Лідер": волонтери передали 10 безпілотників для 101 бригади тероборони

Гроші на комплектуючі до безпілотників зібрали учні ліцею "Лідер" під час двох благодійних ярмарків. Про це Суспільному розповів керівник напрямку "Рій" цієї організації Володимир Суран.
За словами Володимира Сурана, волонтерам "Руху підтримки закарпатських військових" загалом школярі передали 100 тисяч гривень на дрони.
"У нас організовували два ярмарки. Перший організовували учні і батьки 1-4 класів. Він проходив у нас 10 жовтня. 15 жовтня уже проводили учні 5-11 класів. 10 жовтня ми зібрали 68 тисяч, а 15-го – 100 тисяч. Разом за два дні у нас вийшло 168 тисяч гривень. Частину ми передали "Руху підтримки закарпатських військових", іншу частину — громадській організації "Крила янголів". Так, сюди ми передали 100 тисяч", — розповіла педагогиня-організаторка Ужгородського ліцею "Лідер" Олександра Вачіля.
"Гроші на дрони збирали всі школярі — від 1 класу до 10-11 класів. Кожна участь була важлива для усіх нас. Усі долучилися до ярмарку: допомагали, як могли, приносили все, що могли: хтось продавав біжутерію, хтось продавав власні вироби, хтось самостійно випікав печиво тощо", — додала президентка ліцею Вероніка Ільницька.
Володимир Суран зазначив, що за рахунок зібраних школярами грошей волонтери зможуть погасити більшу частину вартості комплектуючих 10 дронів, які зібрали для бійців 101 бригади ТрО.
"До введення Китаєм певних обмежень ми могли за 14 тисяч гривень разом з батареєю укомплектувати один дрон, а зараз це вже доходить до 16 тисяч при тій же комплектації. Зросла вартість логістики та інших прийомів, які бізнес мусить застосувати, щоб не припинити поставку цих комплектуючих в Україну", — каже Володимир Суран.
За словами Володимира Сурана, гроші на дрони учні та педагоги ліцею "Лідер" їхній організації передають не вперше.
"На початку цього року нас вперше запросили на останній дзвоник, там була наша скринька, був дрон та презентація нашого проєкту "Рій". Там діти розігрували лотерею, ми зібрали там кілька тисяч гривень для того, щоб можна було проплачувати партію дронів. Колектив педагогічний прийняв рішення на нараді, що вони перерахують одноденний заробіток на рахунок нашої організації для того, щоб ми закупили дрони. Це було місяць тому. Тоді ми відправляли у 68 бригаду", — каже Володимир Суран.
Представниці учнівського самоврядування ліцею передали також для захисників малюнки та сувеніри.
"Малюнок "Садок вишневий коло хати" передали захисникам учні 7-Б класу. Восьмикласник виготовив цікавий оберіг для наших військових, щоб вони завжди пам’ятали, що ми про них дбаємо", — додала віцепрезидентка ліцею Домініка Сабов.
Дрони, малюнки та сувеніри 101 бригаді Територіальної оборони надіслали 17 жовтня.
До теми
- У січні в Ужгороді народилися 91 дівчинка та 103 хлопчики, серед яких — одна двійня
- Перший пам’ятник Ужгорода
- Безпечна вода і гідні санітарні умови як основа здоров’я дітей: UNICEF та NEEKA посилюють співпрацю в Ужгороді
- В Україні зростають ціни на житло у 2026 році: на якому місці Ужгород в рейтингу?
- Підтримка ВПО з Луганщини: в Ужгороді відбувся візит до гуманітарного штабу Новоайдарської громади
- "Не маємо залишати сім'ї сам на сам із болем": в Ужгороді вийшли на акцію-нагадування про полонених і зниклих безвісти
- Втрачений Ужгород: про що писали міські газети 100 років тому, у січні 1925 року
- Дитячі голоси вітають ужгородців у міському транспорті
- Ужгородський скансен у 2025 році: понад 110 000 відвідувачів, 800 екскурсій, 50+ виставок і 60 подій
- "Не зупинялись ні на день": у Хусті волонтери четвертий рік плетуть маскувальні сітки й кікімори
- Новорічне порося. Як Ужгород святкував Новий рік 100 і більше років тому?
- Першими новонародженими 1 січня 2026 року в Ужгороді стала двійня дівчаток
- Богдан Андріїв: "Із Новим роком! Хай 2026-ий принесе Україні Перемогу, мир і довгоочікуване повернення всіх, хто зараз далеко – на фронті чи вимушено за кордоном"
- Богдан Андріїв: «Щиро вітаю із Різдвом! Нехай у кожній оселі панують злагода, тепло і віра в Перемогу»
- Військових в Ужгородській міській лікарні волонтери пригостили кутею
- НПП «Синевир» став місцем проведення ретриту психологічної підтримки для родин Захисників України
- В Ужгородському перинатальному центрі у листопаді з’явилися на світ 162 малюки
- Військовослужбовець Роберт Іванчо активно допомагає військам, які боронять країну
- На Закарпатті зараз 23 842 військових, які звільнилися з лав армії
- У жовтні в Ужгородському перинатальному центрі народилися 90 дівчаток і 90 хлопчиків

До цієї новини немає коментарів