На Хустщині прокуратура заявила позов, аби повернути державі понад 60 га земель лісфонду

Йдеться про більше десятка ділянок, розташованих на території Міжгірської громади.
Прокурори встановили, що на початку 2023 року селищна рада допустила ряд порушень і незаконно заволоділа та розпорядилася землями лісфонду. Так, на одному з позачергових засідань сесії депутати прийняли рішення щодо затвердження технічної документації із землеустрою, за наслідком яких згадані ділянки фактично передали у комунальну власність громади. Згодом їх передали у постійне користування одного з комунальних підприємств.
Водночас орган місцевого самоврядування не врахував вимоги законодавства про те, що в комунальній власності можуть перебувати всі землі державної власності, розташовані поза населеними пунктами в межах громад, окрім земель, зокрема, лісогосподарського призначення.
Спірні землі на той час перебували у постійному користуванні Міжгірського лісгоспу а розпоряджатися ними мала право виключно держава в особі Закарпатської ОДА (ОВА). Остання ж не приймала жодних рішень про вилучення ділянок і їх передачу, а також не надавала згоду на такі дії.
Викладені обставини засвідчили незаконне вибуття із державного лісового фонду земель, які є об'єктами підвищеного захисту зі спеціальним режимом використання та спеціальною процедурою надання.
Через це прокурори заявили позов до Господарського суду Закарпатської області. У ньому наполягають на витребуванні від селищної ради та комунального підприємства усіх 61,2 га земель назад у власність держави.
Суд вже відкрив провадження у справі та призначив підготовче засідання.
До теми
- На Закарпатті затверджено створення 107 академічних ліцеїв
- Ще три офіси Ветеранського простору «ВДОМА» запрацюють до кінця року на Закарпатті
- Закарпаття шукає наставників для дітей, які зростають без турботи батьків
- Закарпатська ОВА та «Ukrainian Action» підписали меморандум про співпрацю: об’єднують зусилля задля реабілітації військових
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 7,7 тисячі шукачів роботи
- Закарпаття і штат Орегон поглиблюють співпрацю у сфері економіки та права
- Архіви Закарпаття стануть доступнішими: регіон працює над масштабним оцифруванням
- Зміни в порядку визначення критично важливих підприємств та відновлення статистичної звітності розглянули під час «Діалогу влади та бізнесу»
- Українці зможуть отримати грант до 1 млн грн на відкриття приватних дитсадків. Уряд розширив програму «Власна справа»
- На програми підтримки ветеранів, військових та їхніх сімей на Закарпатті цьогоріч передбачено 419,8 млн грн
- Закарпаття і Пардубіцький край: спільні проєкти, реабілітація та визнання партнерства
- Закарпаття активно розбудовує безбар'єрний простір
- Нові функції - нові виклики: Пенсійний фонд Закарпаття підсумував роботу за півріччя
- Більше 1100 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- До 50 000 грн Закарпаття збільшує розмір одноразової грошової допомоги Героям, які повернулися з ворожого полону
- Для дітей, які страждають від цукрового діабету, з обласного бюджету закупили інсулінові помпи
- Зростати в сім’ї: на Закарпатті підтримують прийомні родини, усиновлення та патронат
- На Закарпатті - новий заступник обласного прокурора
- 235 учасників бойових дій отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- На Закарпатті посилили контроль за дотриманням правил безпеки під час здійснення пасажирських перевезень
До цієї новини немає коментарів