"Вважаю, що в такий час кожен має піти". Історія добровольця із Закарпатської 128 бригади

Андрій працював в Ужгороді інженером. Після повномасштабного вторгнення Росії, 28 лютого 2022 року, пішов до військкомату. Строкову службу чоловік не проходив, бойового досвіду не мав. Розповідає: "Вважаю, що в такий час кожен має піти. Знаю, що так зробили не всі, але то їхні проблеми – це вони будуть розповідати дітям, де були під час війни".
Андрій планував записатися до тероборони. "Але офіцер у військкоматі сказав: "Якщо хочеш воювати, а не відсиджуватися, йди в бойову частину". Так я потрапив у 128 гірсько-штурмову бригаду", — розповів військовий.
"На війні я засвоїв одне правило: хочеш жити – вчися. Якщо будеш працювати над собою, то є шанс вижити, а якщо почнеш тупити й думати, що все обійдеться, то тебе запакують у чорний пакет… А ще багато залежить від везіння. Можеш бути суперспецом, та якщо потрапиш під авіаудар чи засипало в бліндажі, це тобі не допоможе…", — каже Андрій.
Андрій займався евакуацією поранених. Військовий потрапляв під авіаудари та артобстріли. Пригадує: "Вперше мене могли вбити в кінці березня, коли біг на позицію з боєкомплектом. То була наче гра на виживання. На Донеччині наш підрозділ стикнувся з "вагнерами". Це були специ – у кожного мінімум по 12 магазинів, у групі є "покемон" (кулемет Калашникова модернізований), "радійка" і ручний протитанковий гранатомет. Воюють групами по десять чоловік, по шість, по двоє. Просуваються й займають позицію, а якщо їх не чіпають, підтягуються інші. У місті можуть непомітно підійти без автоматів і закидати наші позиції гранатами. А можуть попереду відправити "м'ясо" – 10 чи 20 чоловік – а потім пустити спеців. Вони людей не жаліють, але діють професійно".
У 2022 році Андрій травмував ногу, потрапив у госпіталь. Вдома чоловік проходив реабілітацію. Розповідає: "Виходив іноді в місто й бачив купу молодих здорових людей із Донеччини й інших східних областей, котрі втекли від війни. Як так – ти воюєш у їхній області, а вони відпочивають".
Чим буде займатися після війни Андрій, він наразі не знає. "Я так далеко не заглядаю. Спочатку треба вижити й перемогти, а там видно буде…", — каже Андрій.
До теми
- Третій день із серії обміну 1000 на 1000: ще шестеро закарпатських захисників нарешті повернулися з ворожого полону!
- На Закарпатті затримали 25-річного жителя Івано-Франківщини, який мав намір незаконно потрапити в Румунію
- Служив у Французькому легіоні, але повернувся захищати Україну. На Ужгородщині встановили меморіальну дошку Святославу Сойку
- Ще шестеро закарпатців повернулися додому із полону
- Шанс на повернення: понад 130 військових на Закарпатті уникнули вироку і знову стали до лав ЗСУ
- Вдома! Із російського полону під час сьогоднішнього обміну звільнено і 10 захисників із Закарпаття
- Унікальну ендоскопічну операцію провели в Закарпатській обласній дитячій лікарні
- Трьох порушників кордону відшукали прикордонники у високогір’ї за допомогою безпілотника
- Мирослав Білецький, Богдан Андріїв разом із паралімпійською чемпіонкою Надією Дьолог інспектували доступність закладів міста
- Намагались підкупити прикордонників: правоохоронці затримали ухилянтів у трьох областях, зокрема й на Закарпатті
- Завдяки СБУ та прокуратурі суд залишив без змін вирок депутату, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
- Унікальний проєкт з розвитку адаптивного виду спорту «Фортеця духу» стартував на Закарпатті
- За матеріалами СБУ 9 років тюрми отримали агенти фсб, які займалися підпалами на Закарпатті
- В Ужгороді попрощалися із майором Олегом Гойбергом
- Мирослав Білецький зустрівся із родиною полеглого Героя України Анатолія Тегзи
- Підпал і смерть дитини: 9 років за ґратами для пари з Берегівського району
- Виставка фото "Книжки на лінії фронту" закарпатського військового та історика відкрилася у Празі
- Сьогодні Ужгород провів в останню путь 40-річного захисника, солдата Василя Чурговича
- В Ужгороді відбулася зустріч прем'єр-міністрів України та Чехії
- Завтра в Ужгороді попрощаються із захисником Олегом Гойбергом
До цієї новини немає коментарів