У випадку аварійних ситуацій об’єкти критичної інфраструктури Закарпаття працюватимуть на резервному живленні

Директор ужгородського "Водоканалу" каже: якщо електроенергію відключать, питною водою населення зможуть забезпечити. Мають 12 генераторів потужністю від 15 до 120 кіловатів і запас палива мінімум на тиждень.
"Для цього у нас є місткості, машини, є домовленості з суміжними нашими партнерами щодо розстановки по місту бочок для роздачі води. Виникає питання по водовідведенню — це очисні споруди, каналізаційно-насосні станції. Стовідсотково зробити альтернативне енергопостачання на всі об’єкти в місті неможливо. Буде вирішено питання з локаціями, де люди зможуть набирати воду", — пояснив директор.
Зі слів головного лікаря Закарпатської клінічної лікарні Юрія Яцини, у разі виникнення проблем з електропостачанням, хірургічний корпус та реанімація безперебійно працюватимуть за допомогою дизельного генератора.
"Він забезпечить нам роботу на невідкладний час, повністю забезпечивши подання енергії до хірургічного корпусу. Він може працювати довгий час безперебійно. Тільки треба заправляти його паливом. Відповідно, є і запаси дизелю, щоб забезпечити роботу мінімум на добу. А далі вже по ситуації", — розповів головний лікар.
Перебої в електропостачанні не вплинуть і на роботу екстреної медичної допомоги на Закарпатті. Диспетчери працюють 24/7. Щодня приймають до 800 викликів у день. Надія Смерека старша лікарка центральної оперативної диспетчерської каже:
"Коли в нас відключається в диспетчерській світло, включається одразу автономний блок живлення — дизельний генератор". Місткість бака у генераторі — 250 літрів. Він завжди у черговому стані і заправлений пальним", — каже лікарка.
У Закарпатській ОВА запевняють: тривалого відключення енергопостачання в регіоні не буде. Однак закликають заощаджувати електроенергію.
"Наразі немає підстав говорити про те, що будуть відключення. Разом з тим, можливо буде не вистачати потужності. І тоді, можливо, будуть планові відключення. Але сьогодні про це говорити ще рано. Якщо ж всі ми будемо заощаджувати електроенергію і ставитися до її використання помірковано, в принципі їх не буде. Таких відключень, або перепадів", — пояснив голова ОВА.
До теми
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- У Карпатах пильнує не лише прикордонна служба
- Діти з Маріуполя, що знайшли дім в Ужгороді, стали національними символами надії
- Ветеранський простір «Вдома»: підтримка для тих, хто пройшов війну
- Український природний рекорд! На Закарпатті зафіксували найвищу в Європі дуґласію тисолисту
- Програма активностей на літо в межах проєкту «Зелені скарби Карпат» від ГО «Щасливі діти»
- Працівники Ужанського нацпарку облаштували готелі для бджіл
- Під час виходу з «Азовсталі» потрапив у полон: на Закарпатті зустріли воїна, якого звільнили під час великого обміну полоненими
- Свято Міри в Лазещині і шлях до відродження вівчарства: репортаж з полонин
- Родини ветеранів українсько-російської війни беруть участь у проєкті відновлення ментального здоров’я на Закарпатті
- «Бограч-index» – травень 2025: за місяць продукти подешевшали на 2%
- На Закарпатті зросла захворюваність на ГРВІ
- На Закарпатті проживає 24 621 багатодітна сім’я й 59 жінок області мають звання «Мати-героїня»
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
До цієї новини немає коментарів