СБУ взялася за закарпатських митників, які випустили за кордон дружину нардепа з мільйонами доларів у валізах

Джерело: речник СБУ Артем Дехтяренко, співрозмовник УП в правоохоронних органах
Деталі: За даними джерела УП, йдеться про мільйони готівки, вивезені дружиною колишнього нардепа від "Народного фронту" Ігоря Котвіцького.
В СБУ зазначають, що зараз триває стадія збору доказів.
Пряма мова Дехтяренка: "За наявною інформацією, ці готівкові кошти були запаковані у валізи та переміщені за один раз через "зелений коридор" пункту пропуску Закарпатської митниці.
Такий спосіб вивезення коштів суперечить українському законодавству, тому що через "зелений коридор" (без декларування) можна вивозити не більше 10 тис. доларів США за раз.
Більше того, співробітники митниці не мають права пропустити автомобіль без його попереднього огляду. Тому виявивши гроші, повинні були конфіскувати їх, як це передбачено законодавством.
Співробітники СБУ провели серію обшуків у митному посту "Лужанка" Закарпатської митниці та в місцях проживання фігурантів справи.
У рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) вирішується питання щодо повідомлення про підозру.
Наразі триває масштабна робота над збором доказової бази та притягненням до відповідальності усіх причетних осіб".
Передісторія:
- Анастасія Котвицька (дівоче прізвище Кучер) – дружина колишнього нардепа від "Народного фронту" Ігоря Олександровича Котвицького. Якого, своєю чергою, називають бізнес-партнером екс-міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
- 14 березня 2022 року на пункт "Вилок" Закарпатської митниці прибув автомобіль Opel Vivaro. За кермом, а також як один з пасажирів перебували громадяни Угорщини. Іншими пасажирками виявились Анастасія Котвіцька і її мати Галина Кучер.
- При перетині українського кордону вказані особи жодних коштів не задекларували, а українські митники огляду речей не провели.
- Однак за даними джерел УП, згодом виявилося, що Котвіцька на території митного посту, ймовірно, "Тисабеч" (Угорщина) все ж таки задекларувала 28,8 млн доларів і 1,3 млн євро, оскільки їх знайшли угорські митники.
Джерело: УКРАЇНСЬКА ПРАВДА
До теми
- На автозаправці на Закарпатті виявили 9-річну дитину-жебрачку: служби не побачили проблеми
- Незадекларована італійська косметика «перемістилась» із вантажівки на склад Закарпатської митниці
- Перші 29 Aple iPhone 17 Pro не здолали митний контроль на Закарпатській митниці
- Поліція Воловця затримала наркоторговця – зловмисника впіймали під час передачі «товару»
- На Хустщині виявили незаконно облаштовані 11 рибних ставків
- В Ужгороді відзначили нагрудним знаком “За розвиток Закарпаття” представників культури, освіти та медицини
- Сигарети на 35 тисяч, авто на 900 тисяч гривень: на Закарпатті митники вилучили «Спрінтер» контрабандиста
- Під час сесії обласної ради відзначили закарпатських військових
- Безкоштовний концерт “Крок назустріч мрії” відбудеться в Ужгороді
- Генеральний директор WindEurope відзначив розвиток першої закарпатської вітроелектростанції
- Закарпатські митники упередили 45 спроб незаконного переміщення гуманітарної допомоги на 14 млн грн
- Понад 180 млн грн порушень: Закарпатська митниця відзвітувала про результати за 8 місяців
- 1200 електронних сигарет і 400 флаконів рідини: на Закарпатті судитимуть чоловіка за контрабанду
- На Закарпатті народився перший малюк, чиї батьки скористалися послугою безоплатного лікування безпліддя у межах Програми медичних гарантій
- На Хустщині поліція затримала наркоторговця – слідчі повідомили йому про підозру
- На навчання у безпеці і з комфортом: ще 19 закарпатських громад отримали ключі від шкільних автобусів
- На Закарпатті пройшов традиційний забіг виноградниками
- Ветеран із Закарпаття Костянтин Кашула представлятиме Україну у складі національної збірної на Strong Spirit’s Games у Мадриді
- У пункті пропуску «Тиса» митники вилучили незадекларовані брендові речі
- Заборонений до ввезення нікотиновий виріб опинився на складі митниці
До цієї новини немає коментарів