В Ужгороді починають практичну реалізацію проєкту «SUMCITYNET: міста за покращення доступності і кліматично-сталу міську мобільність»
Робочу групу створили за розпорядженням міського голови Богдана Андріїва. До неї увійшли керівники структурних підрозділів міської ради, працівники управління патрульної поліції в Закарпатській області, депутати міської ради та представники ГО «Форза», очолив – заступник міського голови Василь Пинзеник. Міський голова Богдан Андріїв зазначив, що цей проєкт дуже важливий для міста, оскільки передбачає створення рівного доступу міських просторів та мобільності для всіх людей, сприятиме збалансованому розвитку всіх видів транспорту і пересувань. Голова ГО «Форза» Леся Лойко розповіла про основні заходи, передбачені проєктом, зокрема:
- влаштування піднятих пішохідних переходів (5 переходів);
- пониження тротуарів у місцях пішохідних переходів для осіб з обмеженою мобільністю (20 понижень);
- реконструкція 5 пішохідних переходів в частині облаштування їх тактильними направляючими лініями для осіб з вадами зору;
- влаштування парклетів у 5 локаціях поблизу основних транспортних вузлів;
- влаштування критих велосипедних паркувань поблизу 2-х основних транспортних вузлів міста;
- встановлення інформаційних панелей та 27 камер відеонагляду.
Заступник міського голови Василь Пинзеник зазначив, що насамперед необхідно визначити найоптимальніші місця для облаштування громадських просторів. Дав доручення структурним підрозділам провести аналіз та підготувати пропозиції на наступне засідання робочої групи, яке відбудеться вже наступного тижня.
План сталої міської мобільності – стратегічний документ, який визначить транспортну політику Ужгорода на найближчі 10 років і оптимізуватиме місто, щоб людям було зручно пересуватися з огляду на час, вартість, різними видами транспорту і з мінімізацією шкодою довкіллю. Безпосереднього виконавця розробки Плану сталої міської мобільності визначать через електронну систему публічних закупівель України Prozorro. Обов’язковою вимогою буде наявність досвіду виконання таких проєктів.
Ужгородська міська рада
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Як чарівники із Благодійної організації "Знак надії" перетворюють переселенців на магів
- «Мав бронь, але пішов на фронт: історія 51-річного військового 128-ї бригади, який став піхотинцем»
- Історія одного пам’ятника в Ужгороді: «Весна» Михайла Михайлюка
- Напередодні Великодня Закарпастький осередок ГО «Захист держави» провів атмосферний мистецький майстер-клас із живопису у Старому Селі
- Писанки, паска й обряди: особливості Великодня на Закарпатті
- Як святкували Великдень на Закарпатті: традиції та вірування
- Богдан Андріїв: "Щиро вітаю всіх християн, які сьогодні відзначають Світле Воскресіння Христове!"
- Чому у 2026 році Великдень святкують у різні дні та чи можлива спільна дата
- Народні традиції, що лікують: на Закарпатті Захисники виготовляли великодні елементи декору
- Ужгород готується до піку цвітіння сакур
- Шовдар, паски й плетені кошики: скільки коштує зібрати великодній набір в Ужгороді
- Як готують традиційну закарпатську паску?
- В Ужгородському скансені буде новий об'єкт — німецька (швабська) каплиця зі Жденіївської громади
- Шлях до дому: як евакуйований притулок «Спиридон» знайшов нове життя на Закарпатті
- Втрачений Ужгород: як на початку століття Великдень святкували
- Графік проведення пасхальних богослужінь та освячення пасок 4-5 квітня в Ужгороді
- У 86 і 87 – заради безпеки: подружжя з Донеччини оформило на Закарпатті свої перші закордонні паспорти
- "Якщо не допомагати, війна не закінчиться скоро": як у Мукачеві колишній військовий Артем Орел ремонтує машини для ЗСУ
- Офіцери 128-ї бригади відвідали побратимів, які повернулися з полону
- Історія одного пам’ятника: Йосип Бокшай і Адальберт Ерделі

До цієї новини немає коментарів