Мільйон дерев: Закарпаття долучається до всеукраїнської акції з озеленення

Висадити мільйон дерев за добу – таку амбітну мету взяли на себе українці в рамках реалізації національного проєкту «Озеленення України». На Закарпатті його координує Ужгородський університет. 17 жовтня в області відбудеться акція з висаджування дерев, яка засвідчить український рекорд.
Представники команди «Озеленення Закарпаття»
Масштабне озеленення планували ще на березень. Тоді підписали меморандум про співпрацю між владою та установами, громадськими організаціями й представниками бізнесу краю. Однак через карантин плани довелося змінювати.
За цей час деякі організації, які зобов’язалися висадити дерева, свою частину угоди вже виконали, – розповідає Ганна Мелеганич – координаторка проєкту «Озеленення Закарпаття», директорка Ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ.
Ганна Мелеганич
«Загалом на Закарпатті плануємо висадити до 100 тисяч дерев – це значна частина від загальної кількості в Україні. За першу, так би мовити, «карантинну» хвилю навесні деякі підприємці й організації вже посадили близько 300 деревцят. 17 жовтня плануємо висадити близько 10 тисяч дерев силами волонтерів, решту ж висадять працівники лісгоспів», – уточнює пані Ганна.
Висадка навесні
На Закарпатті основну кількість дерев висаджуватимуть на територіях лісгоспів у Воловецькому та Свалявському районах, де під посадку передбачені великі площі. Також, зі слів Ганни Мелеганич, бажання озеленити свої території садовими деревами висловили й 34 будинки сімейного типу у різних куточках області. Побільшає дерев і в Ужгороді – до участі в акції долучаються ОСББ, школи та садочки, Падіюн, ЗОЕНЦ, також озеленять територію парку Перемога (Кірпічка) та ділянку УжНУ на БАМі.
Помічниця ректора Крістіна Товт розповідає: «Ми плануємо висадити на території університету понад 100 дерев – їх надають держлісгоспи, частину купуємо самотужки. Із ділянкою під озеленення вже визначилися – це буде територія між студентськими гуртожитками і центральним корпусом на БАМі. Тепер там чагарники, які ми розчистимо, а представники інженерно-технічного та географічного факультетів уже розробляють схему парку, який закладемо. Цього року УжНУ святкує 75-у річницю, але через карантин відзначити її з розмахом не вдасться. Тож ми вирішили, що закладення парку поблизу університету стане доброю альтернативою святкуванню».
Крістіна Товт
«Цією акцією прагнемо створити велику колективну історію успіху, привернути увагу до відновлення екосистеми України і світу й показати, що спільні зусилля багатьох людей дають результати. Маємо рятувати планету, доки не пізно», – резюмує Ганна Мелеганич.
Усі охочі долучитися до акції мають зареєструватися у ґуґл-формі. Також ініціативу можна підтримати фінансово й ресурсно.
Крім того, до 16 жовтня триває конкурс малюнків, за підсумками якого кращих авторів нагородять подарунками.
Ксенія Шокіна, Медіацентр УжНУ Фото на головній сторінці Юлії Давидової
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Рятувальники ліквідували пожежу в житловому будинку на Хустщині
- Закарпатські гірські рятувальники переймали європейський досвід, щоб ще ефективніше рятувати життя
- Діалог з бізнесом та вдосконалення податкового законодавства: у ДПС у Закарпатській області відбулося засідання Громадської ради
- За клопотанням слідчих поліції Мукачева суд обрав запобіжний захід зловмиснику, який стріляв у багатоповерхівці
- Поліція Мукачева затримала зловмисника, який заподіяв тяжкі тілесні ушкодження своїй знайомій
- Минулого тижня на Закарпатті винесли 416 постанов за перевищення дозволеної швидкості
- Всеукраїнський форум єднання національних спільнот «Ми різні, ми єдині та об’єднані» відбувся на Ужгородщині
- У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові всіх груп
- Поліція розслідує ДТП за участі неповнолітніх на Хустщині – травмувався 14-річний хлопець
- В Ужгородському надлісництві відбулася урочиста літургія в капличці Святого Губерта (ФОТО)
- На території Ужгородського замку встановили прикордонний стовп із острова Зміїний
- Під час руху поїзда «Харків–Ужгород» здетонував «шахед», низка потягів затримується
- «Зимовий вернісаж»: у музеї Бокшая відкрили підсумкову виставку Товариства угорських митців Закарпаття
- До 20% зростання пасажиропотоку очікують закарпатські прикордонники на свята
- 6 років ув’язнення за наркоторгівлю: в Ужгороді прокуратура довела вину рецидивіста за збут психотропів
- На Закарпатті шахраї від імені податківців телефонують та вимагають кошти
- Читацький захід для дітей поліцейських, які захищають Україну на фронті, провели в Ужгороді
- 57 закарпатських художників представили свої роботи на різдвяній виставці «Коляда»
- У Мукачеві поліція затримала озброєного чоловіка, який відкрив стрілянину в багатоповерхівці
- На Закарпатті запрацював третій Центр безпеки громадян





До цієї новини немає коментарів