Як доглядати за кімнатними рослинами в січні

В короткі похмурі зимові дні рослини відчувають нестачу світла. Тому їх розміщують якомога ближче до вікон, на підвіконня ставлять найбільш світлолюбні культури. Під час сильних морозів у віконного скла підвішують прозору плівку, яка перекриває потік холодного повітря. Рослини, що знаходяться в прохолодних приміщеннях, в морозні ночі прибирають з підвіконь, а вдень ставлять назад, оскільки їм необхідне світло. Рослини, які квітнуть або утворили бутони підгодовуйте 2 рази в місяць слабким розчином комплексних мінеральних добрив.
Квітучі взимку сенполії, цикламени, азалії, зігокактуси, примули, кали тримають при 16-18 С ближче до світла або досвічують люмінесцентними лампами, розміщуючи їх на відстані 10-15 см від верхівки рослин. Тривалість досвічування 12-14 годин на добу. У стадії бутонізації або квітучі гіппеаструм, клівії, еухаріс регулярно поливають теплою, відстояною водою і підгодовують один раз у два тижні 0,1%-ним розчином повного мінерального добрива.
Висаджують бульби бегоній, глоксиній, геснерий, кореневища ахименеси в горщики (діаметром 9-13 см) з сумішшю з рівних частин листової землі, торфу і піску. На дренажний шар корисно укласти сухий коров'як (1-2 см). Рослини ставлять в тепле світле місце і перший час (до появи паростків) поливають помірно. Підсохлі зморщені бульби попередньо непогано витримати кілька днів у піску або тирсі, змочених рожевим настоєм марганцівки з додаванням невеликої кількості якогось фунгіциду (розчин часнику, ромашки, махорки, тютюну). Для підвищення вологості повітря приблизно до 60 % (що сприятливо і для людей) щодня обприскують квіти з пульверизатора.
Холодолюбні культури — олеандр, аукубу, самшит, лавр, кипарис, криптомерію, іглицю тощо — містять у світлих прохолодних приміщеннях, поливають дуже рідко, коли підсохне земляний ком. Особливо це стосується великих діжкових примірників. Перевіряють стан бульб орхідей, які знаходяться у стадії спокою. Якщо вони зморщилися, субстрат злегка зволожують. У разі їх загнивання вирізають пошкоджені місця до здорової тканини, присипають товченим деревним вугіллям, підсушують. Куплені в магазині цинерарії і кальцеолярії встановлюють у світлому прохолодному місці (12-16 С) і щодня поливають.
Болотні рослини — циперус та інші не повинні перебувати в цей час в надмірно сирому ґрунті, їм дуже корисне просушування земляного кома для доступу повітря до коріння. Також слід стежити за станом всіх кімнатних рослин, підтримувати їх у чистоті, періодично рихлити поверхневий шар землі. Перевіряйте кімнатні рослини, які зимують в прохолодних приміщеннях, зрідка поливай їх.
Джерело: Ukr.Media
До теми
- Закарпатських студентів запрошують написати статтю на тему транспорту, екології чи інновацій і отримати шанс виграти 20 тис грн
- Укрзалізниця призначила додатковий поїзд із столиці до Ужгорода і у зворотному напрямку
- Закарпатські патрульні нагадують: забруднений номерний знак — порушення правил дорожнього руху
- Як закарпатцям отримати безкоштовні засоби реабілітації?
- Коли пекти паски та фарбувати яйця, щоб усе вдалося: поради до Великодня-2025
- ДПС Закарпаття: актуально для мобілізованих фізичних осіб – підприємців
- Закарпатські податківці запровадили телефонні «гарячі лінії» для інформаційної підтримки для мобілізованих та демобілізованих ФОПів
- Помилки, які можуть коштувати життя: Закарпатський центр екстреної меддопомоги опублікував небезпечні дії, яких варто уникати
- Відзавтра на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
- Лише за тиждень в екосистемах Закарпаття додалося 60 пожеж - енергетики нагадують про безпеку під час прибирання
- На три потяги зі столиці до Закарпаття додали додаткові вагони
- Пенсійна реформа: що змінилося? 20–21 березня працюватиме обласна «гаряча лінія» для консультацій
- Закарпатців запрошують взяти участь в освітньо-грантовій програмі для ветеранів та сімей військових
- Стабільні прибутки у нестабільні часи: як українці попри виклики інвестують у нерухомість
- Безкоштовні слухові апарати в Закарпатській обласній лікарні ім. Новака: хто може отримати і що для цього потрібно
- Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря?
- Як обміняти посвідчення водія у сервісному центрі МВС?
- У зв'язку з будівництвом євроколії Чоп-Ужгород тимчасово змінено маршрути деяких поїздів на Закарпаття
- Закарпатці можуть оформити дозвіл на зберігання та носіння зброї через Дію
- Пісне меню. Чим замінити м’ясо?
До цієї новини немає коментарів