Відкриття виставок і музеїв: Мукачівський замок незабаром оновиться

За словами директора Мукачівського історичного музею Михайла Белеканича, ця колекція зібрана вже приблизно на 70 %. До наступного року її поповнять та відкриють повноцінний музей.
В планах розширити дорогу, що веде до замку. Зараз по ній може проїхати тільки 1 автомобіль. Окрім проїжджої частини трохи розширять і тротуари для пішоходів та встановлять нові надійні перила. А замкову гору частково оточать частоколом. Дерев'яні загострені згори стовпи раніше називали паланком, від цього й пішла назва фортефікаційної споруди. Оточити весь замок частоколом, звісно неможливо. Але частково відтворити огорожу все ж планують.
Також каменем, який замінили на бруківку у нижньому замку, вимостять парковку для автомобілів, яка розташована в замковому рові.
А ще в майбутньому, для зручності туристів, під замковою горою облаштують великий паркінг з туалетами та смітниками. Там зможуть розміститись автобуси і відпочити туристи.
До теми
- 23 тисячі туристів зверталися з початку року до гірських рятувальників Закарпаття для консультацій, інструктажів або реєстрації
- За 7 місяців 2025 року на Закарпатті сплатили понад 15 млн грн туристичного збору
- Нацпарк на Закарпатті представив звукову доріжку для людей з порушенням зору
- Закарпаття – у ТОП-5 регіонів за сплатою туристичного збору
- Близько 1 мільйона туристів відвідують Ужгород за рік
- За пів року на Закарпатті сплатили 11,7 млн грн туристичного збору
- У Нацпарку «Зачарований край» квітне 13 видів орхідей
- За 5 місяців 2025 року на Закарпатті сплатили понад 10,5 млн грн туристичного збору
- 10 родзинок закарпатського Хуста: путівник для мандрівника
- На Закарпатті прогнозують улітку черги на кордонах. Прикордонники також нагадали правила виїзду неповнолітніх
- Центр Європи, Музей нарцису і Музей екології гір відкривають двері – завтра вхід безкоштовний!
- Мандрівки Карпатами — з початку року понад 7 тисяч мандрівників зареєструвалися у закарпатських рятувальників
- Мобільний туристичний додаток «Ужгород» презентували у міській раді
- Відомі туристичні локації Закарпаття доступні у форматі аудіогідів
- Закарпатське Берегово: 6 “родзинок” для мандрівника
- Слухай і мандруй: туристичні маршрути Синевира ожили голосом легенд і музики
- Дике озеро (Озірце) на Міжгірщині зустрічає оновленим виглядом
- Музеї Закарпаття, які варто відвідати
- Усі 2-тисячники за ніч: на Рахівщині пройде гірський марафон Чорногорою
- Долина нарцисів – єдиний в Україні унікальний заповідний масив
До цієї новини немає коментарів