Президент України провів зустрічі з лідерами європейських держав

Президент України Петро Порошенко та Президент Франції Еммануель Макрон скоординували дії у питанні шляхів досягнення встановлення миру в Україні. «Перше питання, яке я піднімав на переговорах з лідерами Європи є встановлення миру», – повідомив Петро Порошенко під час прямого ефіру за підсумками переговорів з Президентом Франції.
«Миру була присвячена координація наших дій. І ми отримали абсолютно чітке повідомлення, що одразу ж після мого переобрання, ми переконані, що відкривається вікно можливостей і буде скликано засідання на найвищому рівні Нормандського формату», – додав він.
Президент повідомив: «Найбільш вірогідно, що це відбудеться у Франції, якраз у п’яту річницю створення Нормандського формату».
За його словами під час саміту буде абсолютно чіткий порядок денний. «Перше, про що вдалося домовитися – 18 квітня на скайп-конфренції Тристоронньої контактної групи буде проголошено режим припинення вогню, присвячений Великодню». Він додав: «Будуть донесені сигнали до російської сторони про те, щоб це створило ті умови, щоб одразу ж після президентських виборів приступити до серйозних переговорів у Нормандському форматі для забезпечення мирного процесу».
Глава держави також підкреслив, що після виконання всіх умов і забезпечення всіх вимог безпекового компоненту може бути почато політичний процес.
Також Петро Порошенко зустрівся із Канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Вона заявила, що її країна завжди високо цінували мужність українського народу і те, як він продемонстрував підтримку демократії, «був готовий іти цією непростою дорогою і втілювати ці демократичні зміни, які є складним процесом». Канцлер ФРН також ще раз підкреслила, що Німеччина завжди підтримувала Україну як фінансово, так і на непростому шляху трансформації, на шляху в Європейський Союз.
«Сьогодні було продемонстровано, що Україна і я як Президент маємо тверду підтримку лідерів Європейського Союзу. Я наголошую, що коли Путін зрозуміє, що Президент Порошенко має підтримку більшості українців, як сказав Президент Макрон тоді буде відкрите вікно можливостей», – зазначив Глава держави.
До теми
- Закарпаття поглиблює співпрацю з французьким регіоном Гранд Ест
- 14 підозр за спроби нажитися на 114 тисячах доларів США: за тиждень на Закарпатті блоковано нові схеми «бізнесу на втечах» за кордон
- Міноборони розширило список відстрочок, які можна оформити онлайн у застосунку Резерв+
- Закарпатські школи переходять на цифрове самооцінювання в системі EvaluEd
- Мінрегіон посилює правила єЧерги: порушників – водіїв фантажівок – блокуватимуть на 14 днів
- Закарпаття та угорські партнери поглиблюють регіональну співпрацю
- Нові правила: військовим легше відновити посвідчення УБД у разі втрати чи після полону
- Стартували виплати «Зимової підтримки» – як оформити 1000 гривень та куди витратити
- Ужгородська міськрада спрямувала 1,8 млн грн підтримки сім’ям загиблих Захисників
- Богдан Андріїв: "Громада Ужгорода й надалі послідовно підтримує захисників"
- Поразка на полі бою змушує росію активізувати внутрішній план дестабілізації та повалення конституційного ладу в Україні
- Нові схеми втечі за кордон на Закарпатті: 6 підозрюваних, 98 тисяч доларів хабарів і 14 зупинених «втікачів» - тижневий дайджест прокуратури
- Нові правила отримання відстрочок: хто зможе оформити у Резерв+, а кому потрібно звернутися у ЦНАП
- В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин
- В Ужгороді обговорили можливості фінансування спільних проєктів із Експортно-інвестиційним фондом Данії
- В Україні скасували продовження терміну дії закордонних паспортів: що потрібно зробити громадянам
- Військова ID-картка - в Україні впроваджують новий військово-обліковий документ
- Ветерани можуть отримати компенсацію за оренду житла: як подати заявку
- Міноборони запускає бета-тест нових відстрочок у Резерв+
- Сьогодні на Закарпатті відзначають 107-му річницю створення Чехословацької Республіки

До цієї новини немає коментарів