Ужгород новорічний очима міських вітрин

Вже традиційно більшість торгівельних точок прикрашають свої вікна, вітрини, фасади новорічною атрибутикою. Сезон 2017-2018 років не став виключенням. Ми подивилися крізь об′єктив на цьогорічні ідеї декору та з′ясували, де вони народжуються.
Як не дивно, але найскромніше вдень виглядають великі заклади, які зазвичай виділяються тематичним оздобленням. Популярні кафе та крамниці вирішили зробити ставку на внутрішньому декорі та зовнішній ілюмінації. А є й такі, що взагалі ще не прикрасилися до свят. «Ми у процесі», – коментують сірість вітрин продавчині.
Водночас, маленькі магазинчики проявили фантазію і оздобили зовнішні вітрини віночками, ялиночками, гірляндами з імітацією хвої, фігурками оленів, паперовими та дерев′яними витинанками тощо. Переважно прикраси для закладів власники купували у великих місцевих гіпермаркетах, де з кожним роком пропозицій до свят стає все більше. Хтось привозив цікаві елементи новорічного декору з-за кордону, а хтось звертався до місцевих майстринь хендмейду, але таких чомусь меншість. Витинанки і напилення з малюнками теж робили по-різному – одні використовували трафарети і фарби або спреї, інші малювали на власний талант, хтось замовляв клейкий декор у прінт-сервісах.
Трішки більше половини закладів купували нове святкове оздоблення, інші реанімували минулорічні прикраси. Безумовно, певний бонус, чи-то фору, мають магазини подарунків і декору. Їхній товар – це вже прикраси. Новорічні фігурки, композиції, іграшки, елементи одягу й інший тематичний крам з цінниками привертають увагу перехожих і як оригінальні інсталяції, і як ідеї для прикрашання власних осель і подарунків.
Досліджуючи тему святкового оздоблення, помітили таку дивну специфіку – ціни на китайські новорічні віночки цьогоріч перевищують вартість аналогічного декору ручної роботи. У крамничці хендмейду консультант розповіла, що не одразу, але з часом покупці теж помітили, що «Китай заївся», і за віночками з гірляндами були навіть черги. От і сьогодні майстриня принесла до магазину чергову партію прикрас, половина з яких вже заброньовані.
«Загалом же люди заходять за ексклюзивними ялинками і вінками, модними нині оленьчиками, дерев′яними та керамічними прикрасами для ялинок. Щодо декорування, то переважно зверталися за допомогою люди, які прикрашали власні оселі. А ось закладів, на кшталт кафе чи магазинчиків, серед замовників не було», – розповіла майстриня одного з магазинів хендмейд-краму.
Безумовно трендом сезону є ялинки і віночки – одні стоять у вітринах, інші зустрічають гостей на дверях. Якщо з віночками все більш-менш зрозуміло, то ялинки – це політ фантазії і карколомні ідеї. Новорічні дерева з тканини, деревини, лози, паперу, живих ялинкових гілочок, пінопласту, каркасні з дерева, пластику та металу прикрашають заклади центральної частини Ужгорода. Асортимент прикрас вражає так само.
Поки ми вивчали денний новорічний декор, на вулиці Корятовича встановлювали нові капітальні ілюміновані конструкції. Вже ввечері Ужгород стане ще яскравішим і кольоровішим. Сподіваємося, новий 2018 рік оцінить намагання ужгородців зустріти Рік собаки якомога урочистіше і буде мирним і сповненим радості!
УВАГА! Якщо ви хочете поділитися вашими власними цьогорічними ідеями декору для оселі, то надсилайте фото ваших святкових композицій чи ілюмінованих інсталяцій з підписом на адресу [email protected]. У перший тиждень нового 2018 року ми підготуємо цікаву фотодобірку закарпатських казкових будиночків! У темі листа вкажіть ваш населений пункт!
Веселих свят!
Катерина Ірха, uzhgorod.net.ua




















До теми
- "Моя мрія отримати якісний протез здійснилася": історія закарпатського ветерана Йосипа Лакатоша
- В Ужгороді відбулися заходи з нагоди вшанування п’ятої річниці відходу до вічності владики Мілана Шашіка
- “Закарпаття: у кадрі та серці”: стартував фотоконкурс про красу й унікальність регіону
- Мій найкращий концерт ще попереду. Владислав Юрош про першу скрипку та камерний оркестр
- INCLUSIVE-ED4ALL: освіта для всіх і кожного у сільських громадах України та Румунії
- У Закарпатській обласній станції переливання нестача крові
- «Традиції, що єднають» – унікальну рубрику започаткували дві громади - Закарпаття та Донеччини
- У Карпатському біосферному заповіднику зафіксували рідкісного червонокнижного птаха
- Раковецька начинка претендуватиме на статус нематеріальної культурної спадщини Закарпаття
- Дітей 6-11 класів запрошують у безкоштовний літній табір в Ужгороді
- Школа безпеки 2.0: другий сезон завершено — підсумки піврічного проєкту для жінок і дівчат на Закарпатті
- Школа безпеки 2.0: другий сезон завершено — підсумки піврічного проєкту для жінок і дівчат на Закарпатті
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у червні 1925-го? (ФОТО)
- Закарпатський гідрометцентр оголосив штормове попередження: що слід знати споживачам електроенергії в такій ситуації
- 108 хлопчиків та 80 дівчаток, серед яких 4 двійні, народилися в червні в Ужгороді
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Сьогодні - день апостолів Петра і Павла: усе про свято, традиції та заборони
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
До цієї новини немає коментарів