Книгу "Русинський"сепаратизм: націєтворення in vitro" презентують в Ужгороді

"Пропоноване дослідження — це детальний аналіз генетики, особливостей функціонування та механізмів "русинського" сепаратизму. Автор відслідковує історичні зв'язки, аналізує соціокультурний контекст і викриває псевдонаукові маніпуляції, які лежать в основі цього руху. У дослідженні описано особливості "русинських" рухів України, Словаччини, Румунії, Польщі, Сербії, США та Канади", - йдеться в анотації.
Довідково:
Любомир Омелянович Белей – доктор філологічних наук, професор кафедри української мови Ужгородського національного університету. Директор і засновник Науково-дослідного інституту україністики імені Михайла Мольнара. У колі наукових зацікавлень – українська та слов'янська ономастика, історія української літературної мови, культура української діаспори тощо.
Автор наукових та науково-популярних книг – "Ім'я для дитини в українській родині (1993), "Функціонально-стилістичні можливості української літературно-художньої антропонімії XIX—XX ст." (1995), "Нова українська літературно-художня антропонімія: Проблеми теорії та історії" (2002), "Старослов'янсько-український словник" (2001, у співавт.), "Українські імена колись і тепер" (2010), "Не минаючи ані титли... Лінгвобіографія старослов'янскої мови" (2015).
Джерело: Про Захід
До теми
- В Ужгородському замку відкрили першу в історії музею виставку раритетних друкарських машинок
- Виступи зірок, атракціони, фудкорти та багато іншого: на Закарпатті відбудеться Street Fest UA
- До 56-річчя скансену в Ужгороді відкриють дві тематичні виставки з фондової колекції
- 40-річний ювілей відзначив народний ансамбль танцю «Джерельця Карпат»
- «Світло моєї душі» – у галереї Ужгород протягом двох тижнів можна оглянути виставку полотен Наттели Овсієнко
- Чотири прем'єри за тиждень: Закарпатський муздрамтеатр готується до закриття ювілейного сезону
- «Барви та краса Карпатських вершин» – виставку художніх робіт відкрили в атріумі облдержадміністрації
- «Crossover Muzic» – в Ужгороді відбувся концерт заслуженого артиста України Олександра Садварія
- В обласному музеї ім. Й. Бокшая триває виставка творчості Івана Кавалерідзе
- Обласний краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького запрошує відвідати підземелля Ужгородського замку
- На поціновувачів мистецтва завтра чекає відкриття одразу двох виставок в Ужгороді
- До ужгородського скансену повертається Літня школа гончарства
- «Українська музична мозаїка» – концертну програму представлять на сцені обласної філармонії
- Перший фольклорний фестиваль-конкурс «Шовкова косиця» став визначною культурно-мистецькою подією краю
- На Закарпатті відзначили діячів міжнаціональної єдності, серед них – Івана Латка
- В Ужгороді відбувся великий гала-концерт та нагородження переможців фестивалю "Шовкова косиця"
- В Ужгороді відбулася святкова хода та гала-концерт учасників фестивалю-конкурсу "Шовкова косиця"
- В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- Перший Відкритий фольклорний фестиваль-конкурс культурного розмаїття «Шовкова косиця» стартував в Ужгороді
- В Ужгороді виступить унікальний театр українського фольклору «Берегиня» з програмою «ЖИВОТОКИ»

До цієї новини немає коментарів