На Закарпатті за півроку використано 9,5 млн грн на придбання витратних матеріалів для проведення гемодіалізу

У звіті зазначаються найважливіші завдання, а це - удосконалення організаційних основ нефрологічної служби в області у розділі надання замісної ниркової терапії;забезпечення на сучасному рівні можливостей надання діалізного лікування хворим з незворотнім ураженням нирок; забезпечення на сучасному рівні можливостей диспансерного нагляду, лікування та реабілітації реципієнтів ниркових трансплантатів; подальше зміцнення матеріально-технічної бази обласного центру нефрології та програмного гемодіалізу, у тому числі сателітних відділень останнього в районах, створення можливостей для адекватної своєчасної заміни обладнання, по мірі вичерпання ресурсу останнього; подальше розширення мережі сателітних відділень програмного гемодіалізу на базі районних лікарень для наближення спеціалізованої допомоги до місць постійного проживання хворих, що сприятиме кращій соціальній реабілітації останніх.
Загальна вартість програми за планом на період дії програми складає 391861,70 тис. грн., з них в обласному бюджеті на 2016 рік передбачено 77000,30 тис. грн., на 2017 рік – 86 327,9 тис. грн..
Фактичні обсяги та джерела фінансування програми: за 2016 рік використано кошти в сумі 50 055,2 тис. грн. на придбання витратних матеріалів для проведення гемодіалізу (38 744,2 тис. грн.) та перитонеального діалізу (1 884,5 тис. грн.), медикаментів для базисної терапії і супроводу (1 499,1 тис. грн.).
За І півріччя 2017 року використано кошти в сумі 9 544,42 тис грн. на придбання витратних матеріалів для проведення гемодіалізу (7 744,23 тис грн.) та перитонеального діалізу (1 800,19 тис грн.). Збільшення фінансового забезпечення даного заходу у поточному році шляхом перерозподілу коштів цільової субвенції до 9 000,0 тис грн. дозволить забезпечити, починаючи вже з липня поточного року, 100% потребу до кінця року контингенту діалізних хворих в еритропоетинстимулюючих агентах, препаратах заліза та гепарині. Відповідні тендерні процедури на сьогодні завершені, поставки препаратів розпочато.
Виконання основних завдань Програми дасть змогу підвищити доступність та покращити якість надання медичної допомоги хворим на хронічну ниркову недостатність, що дозволить забезпечити відповідну медичну і соціальну реабілітацію хворих на хронічну ниркову недостатність, поліпшити якість життя пацієнтів, знизити рівень інвалідизації та смертності нефрологічних хворих; знизити захворюваність на хвороби сечової системи шляхом їх первинної профілактики; збільшити доступність лікування методом діалізу і, відповідно, можливість рятування життя більшій кількості пацієнтів з термінальною нирковою недостатністю; знизити ризик інфікування пацієнтів вірусом гепатиту В; постійно оновлювати дані національного реєстру хворих на хронічну хворобу нирок; оптимізувати використання ресурсів галузі охорони здоров’я, покращити матеріально-технічну базу та кадровий потенціал нефрологічної служби області; підвищити рівень інформованості населення щодо профілактики та раннього виявлення захворювань нирок.
Прес-служба Закарпатської облради
До теми
- Аромат, що закохує: на набережній Незалежності в Ужгороді квітне найдовша липова алея
- Яка реліквія схована в хресті іконостаса греко-католицького кафедрального собору в Ужгороді?
- Як з’явилася площа Театральна в Ужгороді?
- В Ужгороді майже кожен четвертий житель — внутрішньо переміщена особа
- Цікаві факти про водні ресурси: геотермальні води Ужгорода
- До перших класів в Ужгороді вже зарахували понад 1300 дітей: у яких школах ще є вільні місця (ПЕРЕЛІК)
- 160 малюків, серед них дві двійні, народилося у травні у перинатальному центрі Ужгорода
- «Знахідки, які розповідають»: в Ужгороді видали каталог артефактів з розкопок замкової церкви Святого Юрія
- У школах Ужгорода пролунав останній дзвоник. У місті майже 3000 випускників
- Століття пам’ятника Євгену Фенцику в Ужгороді
- Від протестів до міського феномену: як «Відкриті екскурсії» навчили ужгородців любити своє місто
- "Ніколи мені ніхто не дарував": в Ужгороді провели акцію "Подаруй вишиванку пораненому військовому"
- Код нації на вулицях Ужгорода: з Днем вишиванки!
- “Втрачений Ужгород”: про що писали місцеві газети 100 років тому
- 6 нових прогресивних відділень Ужгородської міської багатопрофільної клінічної лікарні - до послуг пацієнтів
- В Ужгородському замку завтра проведуть пригодницький квест для школярів: «Перелітні птахи»
- Ужгород отримав 13 нових цифрових маршрутів, створених школярами
- 185 малюків народилися у квітні в Ужгороді
- Шлях пацієнта: від першого симптому до стентування у кардіоцентрі
- «90% пацієнтів можуть чекати»: як працює кардіохірургія на Закарпатті

До цієї новини немає коментарів