Петро Свалявчик презентував свій живописний доробок в Ужгороді

(131).jpg)
З презентацією митця привітали начальник управління культури облдержадміністрації Вікторія Фролова, голова обласної профспілкової організації працівників культури Наталія Товтин, музейники Василь Коцан та Габріела Андял, учитель, а нині й колега по пензлю – голова живописної секції крайової організації НСХУ Василь Вовчок, а також отець Владислав Ігнатишин.
(131).jpg)
Серед іншого, наголосили, що Петро – гідний представник мистецької родини Свалявчиків (батько – народний художник України Василь Свалявчик, сестра – заслужена артистка України Вікторія Свалявчик-Цанько) та нагадали про минулорічний тріумф молодого митця на ІV-му Інтернаціональному конкурсі пленерного живопису великого формату, що проходив під егідою ЮНЕСКО у Франції. Тоді талановитий закарпатець увійшов до четвірки найкращих портретистів Європи, залишивши позаду з сотню професійних художників із різних країн. Цікаво, що перемогу авторові приніс портрет його дружини. А ще – не так давно Петро Свалявчик прийнятий до престижної творчої організації "Американська асоціація портретистів".
(125).jpg)
Саме портрети переважають і в представленій нині експозиції, що розгорнулась у двох музейних залах. Це понад 40 вибраних робіт за останні три роки.
(114).jpg)
Помітну частину збірки становлять портрети дітей. За словами митця, це – як портрети власних чад та дітей друзів, так і роботи з приватних колекцій. Художник зізнався: писати дітей складніше, ніж дорослих. Утім, динаміку переживань малечі, що виявляється у погляді, міміці, жестах – автор передає майстерно. Взяти хоча б хлопчика, який тримає повітряну кульку: в його образі читаються і сором'язливість, і очікування дива, і хвилювання, що свято може скінчитись... Такі живі, щирі та невимушені образи випромінюють добру енергетику та створюють атмосферу душевності й затишку.
(97).jpg)
Запортретовані автором і не менш цікаві та настроєві жіночі образи в народному вбранні, що вдало перегукуються з колоритними закарпатськими натюрмортами. Представлені й кілька пейзажів.
(84).jpg)
Оглянути виставку охочі зможуть упродовж двох тижнів, після чого митець планує експонувати свій доробок і в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради.
(78).jpg)
(65).jpg)
(62).jpg)
(59).jpg)
(54).jpg)
(47).jpg)
(37).jpg)
(35).jpg)
(30).jpg)
(27).jpg)
(22).jpg)
(17).jpg)
Управління культури Закарпатської ОДА
До теми
- В Ужгородському замку відкрили першу в історії музею виставку раритетних друкарських машинок
- Виступи зірок, атракціони, фудкорти та багато іншого: на Закарпатті відбудеться Street Fest UA
- До 56-річчя скансену в Ужгороді відкриють дві тематичні виставки з фондової колекції
- 40-річний ювілей відзначив народний ансамбль танцю «Джерельця Карпат»
- «Світло моєї душі» – у галереї Ужгород протягом двох тижнів можна оглянути виставку полотен Наттели Овсієнко
- Чотири прем'єри за тиждень: Закарпатський муздрамтеатр готується до закриття ювілейного сезону
- «Барви та краса Карпатських вершин» – виставку художніх робіт відкрили в атріумі облдержадміністрації
- «Crossover Muzic» – в Ужгороді відбувся концерт заслуженого артиста України Олександра Садварія
- В обласному музеї ім. Й. Бокшая триває виставка творчості Івана Кавалерідзе
- Обласний краєзнавчий музей ім.Т.Легоцького запрошує відвідати підземелля Ужгородського замку
- На поціновувачів мистецтва завтра чекає відкриття одразу двох виставок в Ужгороді
- До ужгородського скансену повертається Літня школа гончарства
- «Українська музична мозаїка» – концертну програму представлять на сцені обласної філармонії
- Перший фольклорний фестиваль-конкурс «Шовкова косиця» став визначною культурно-мистецькою подією краю
- На Закарпатті відзначили діячів міжнаціональної єдності, серед них – Івана Латка
- В Ужгороді відбувся великий гала-концерт та нагородження переможців фестивалю "Шовкова косиця"
- В Ужгороді відбулася святкова хода та гала-концерт учасників фестивалю-конкурсу "Шовкова косиця"
- В Ужгороді оголосили короткий список VIІІ Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
- Перший Відкритий фольклорний фестиваль-конкурс культурного розмаїття «Шовкова косиця» стартував в Ужгороді
- В Ужгороді виступить унікальний театр українського фольклору «Берегиня» з програмою «ЖИВОТОКИ»

До цієї новини немає коментарів