Щорічно кожен закарпатець на охорону здоров’я сплачує понад 1700 гривень спецподатку

З метою покращення якості лікування у МОЗ розроблено новий законопроект, яким передбачено сплату конкретним медичним установам коштів за конкретні медичні послуги.
Міністерство охорони здоров’я пропонує впровадити в Україні пакет безкоштовних медичних послуг, які сплачуватимуться за рахунок держави. Передбачається, що бюджетні кошти, які надходять зі щорічного податку українців на охорону здоров’я, мають іти за конкретним пацієнтом, за конкретну послугу для цього пацієнта і за чіткими тарифами, щоб медичний заклад теж знав, скільки коштів він отримає, повідомляє ТСН.
Пакет медичних послуг буде складатися з «червоного», «зеленого» та «синього» списків. До «зеленого списку» ввійдуть невідкладна, первинна та паліативна допомога. Ці послуги покриватимуться державою стовідсотково. У «синьому списку» опиняться медпослуги, які не є екстреними та планові послуги. Частково їх оплачуватиме держава, частково — сам пацієнт. А за послуги з «червоного списку» — неекстрене лікування у стоматолога, звернення до лікаря без направлення, послуги естетичної медицини — доведеться сплачувати з власної кишені.
Тарифи будуть єдиними і загальновідомими, їх можна буде сплатити абсолютно легально, і вони будуть набагато менші, ніж ті гроші, які ми сьогодні платимо в кишеню лікарю або у вигляді так званого «благодійного внеску».
Фахівці в галузі страхування стверджують, що до цього проекту є ще чимало додаткових питань. Зокрема, невідомо, наскільки швидко держава відшкодовуватиме витрати за лікування. А від цього, в підсумку, можуть страждати й самі пацієнти.
Щоби зменшити кількість таких випадків, потрібно вчасно звертатися до свого сімейного лікаря, запевняють у МОЗ. Адже ця послуга також стовідсотково покривається державою.
На нові розрахунки систему охорони здоров’я в Україні планують перевести до 1 січня 2019 року.
До теми
- Втрачений Ужгород: будівля ощадної каси
- Історія одного пам’ятника в Ужгороді: «Весна» Михайла Михайлюка
- Богдан Андріїв: "Щиро вітаю всіх християн, які сьогодні відзначають Світле Воскресіння Христове!"
- Ужгород готується до піку цвітіння сакур
- В Ужгородському скансені буде новий об'єкт — німецька (швабська) каплиця зі Жденіївської громади
- Ужгород наприкінці ХІХ століття: в мережі показали унікальні фото
- Ужгород у передчутті сакурового цвітіння: місто вже наповнюється весняними барвами
- Втрачений Ужгород: музеї та цінності, які втратило місто
- Від стародруків до імператорських указів: раритети із фондів обласного краєзнавчого музею
- В обласному центрі стартував основний етап міського конкурсу «Ужгород очима школярів»
- Втрачений Ужгород: загадка найстарішої замкової фрески (Фото)
- Більше 500 унікальних екземплярів і століття історії: де побачити колекцію фотоапаратів в Ужгороді
- «Традиційні головні убори та зачіски Закарпаття кінця ХІХ – першої половини ХХ ст.»: книжка за донат
- Захворюваність на грип та ГРВІ в Закарпатській області поступово знижується
- Втрачений Ужгород: життєві картини, побачені з мосту
- Тут знають всіх учнів по іменах: як живе ужгородська школа №13
- Щаслива статистика: в Ужгороді у лютому народилися 170 малюків
- Понад 82 тисячі випадків від початку сезону: яка ситуація з грипом та ГРВІ на Закарпатті
- Втрачений Ужгород: правила корчм і кав’ярень XIX століття
- Про що писали газети 100 років тому (лютий)

До цієї новини немає коментарів