За книжковим прилавком: Людмила Загоруйко про євреїв у житті жінки

В популярному ужгородському книжковому магазині «Кобзар» читачів вітала Людмила Загоруйко. Вона представляла три свої книги – «Луг», «Куклы Барби» і «Евреи в жизни одной женщины».
Людмила із задоволенням відповідала на запитання читачів, які приходили поспілкуватися з улюбленим автором і отримати автограф. Так ми дізналися, що в селі Широкий Луг, де вона живе з чоловіком, поетом Петром Мідянкою, багато жителів намагаються впізнати себе і сусідів серед персонажів книги «Луг». І багатьом це вдається, адже образи і сюжети Людмила Загоруйко бере з самого навколишнього життя, лише майстерно відшліфовуючи їх словом.
– А як людина може стати героєм Вашої книги? – цікавимося ми.
– Напевно, це дуже просто. Потрібно просто посидіти, поспілкуватися. У таку погоду краще всього за стаканчиком глінтвейну. У кожної людини є безліч цікавих спогадів, невисловлених історій. Ніколи не вгадаєш, що саме зможе «зачепити» настільки, щоб потім стати розповіддю.
– Творчі сім’ї – це взагалі цікаве і навіть незбагненне збоку явище. Петро Мідянка якось надихає вас на творчість?
– Ні, в творчості ми існуємо як-то паралельно, майже не перетинаємося. Знаєте, з досвіду можу сказати, що поети настільки не схожі на свої вірші! Читаєш – і не віриш, що ці рядки належать саме цій живій людині. Та й пишемо ми по-різному. Петро може займатися якоюсь справою по господарству і раптом раз! – І зник, не видно його! Все зрозуміло – значить, уже десь пише рядки. А ось мені потрібно сісти, настроїтися, «вловити настрій». До речі, він пише на папері, а я давно перейшла на комп’ютер. Зараз ось взагалі з планшетом працюю…
– А легко дався перехід на електронні носії?
– Абсолютно. Коли комп’ютери набули широкого поширення, я навіть записалася на відповідні курси. Ох і дістала я тоді інструктора! (Сміється). Він тільки починав щось пояснювати, а я вже все намагалася робити сама, без підказок.
– У письменників прийнято питати про творчі плани…
– Ой, та звідки я знаю? Ніяких планів! Як буде, так і буде, я вже точно не буду загадувати…
Що ж, раз так, то нам, шанувальникам творчості Л.Загоруйко, залишається лише чекати появи її нових новел, оповідань, книг на книжкових прилавках.
Чекати з приємним передчуттям…
За матеріалами Костянтина Черкая, korzonews.info
відео: зйомка: Андрій Ніколаєв. Монтаж: Тетяна Величко., Ужгородський прес-клуб
До теми
- Танець, пісня, пам’ять: Академія культури провела концерт-подяку захисникам
- Академія культури і мистецтв запрошує сьогодні в Ужгороді на звітний концерт «Дякую Тобі…»
- В Академії культури і мистецтв відбувся фольклорно-мистецький форум «Барви народного танцю»
- В Ужгороді відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- Закарпатський драмтеатр реалізує інклюзивний проєкт за підтримки Українського культурного фонду
- 5 музеїв Ужгорода, про які ви могли не знати (ФОТО)
- В Ужгороді стартував Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль-премія «Золота китиця».
- Ужгородський скансен оприлюднив програму до Дня музеїв
- В Ужгородському скансені відкрили виставку живопису Аврелії Федор
- У краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького триває персональна виставка живопису Василя Вовчка «Весняні мелодії»
- «В моїм серці Лемковина» – виставку з такою назвою відкрили в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт «Музика єднає покоління»
- Майже 50 ікон представили на виставці в Ужгородському кафедральному соборі
- Сьогодні в Ужгородському скансені представлять виставку витинанок Марії Бурдяк та Галини Дудар «В моїм серці Лемковина»
- У травні Ужгород перетвориться на музичну столицю України
- Пленер «Рожевий цвіт» надихав і активізував художників до творчості просто неба
- В Ужгороді відбудеться благодійний музичний фестиваль „Con-Temp Trio & Друзі”
- Обласна філармонія запрошує на унікальний музичний вечір, присвячений культурі Англії
- Графіка, живопис, скульптура: стартував конкурс «Легенди Карпат» для трьох вікових категорій юних митців Закарпаття
До цієї новини немає коментарів