Представники чотирьох країн зустрічаються на "Ромських студіях" в Ужгороді

Метою заходу є залучпення вчених з України та країн Центрально-Східної Європи для обміну досвідом в царині ромських студій, тим самим формуючи надійну платформу для ефективного впровадження цього напряму в український науковий і освітній процес.
Важливим є спроможність української академічної спільноти відповісти на суспільний запит і продукувати сучасні знання в галузі ромських студій – а це можливо за умови вільного інтернаціонального обігу й обміну знань, укріплення академічних свобод і університетських автономій, встановлення системної співпраці з спеціалізованими науково-дослідними центрами в галузі ромських студій та обговорення теоретико-методологічних засад і практичних питань розвитку цього освітнього і дослідницького напряму.
У рамках конференції відбудуться:
1. Пленарне засідання.
2. Секційне засідання № 1 «Проблеми інституціалізації ромських студій».
3. Секційне засідання № 2 «Проблеми джерельної бази та дослідницьких напрямів академічних ромських студій».
4. Круглий стіл «Аналіз і деконструкція антиромських стереотипів у медіапросторі»».
5. Дискусії та вироблення рекомендацій.
6. Екскурсія «Ромська школа в Ужгороді».
7. Виставка видань ромської тематики.
Географія учасників: Україна: Ужгород, Берегово, Мукачево, Львів, Київ, Одеса, Харків, Запоріжжя, Вінниця (Донецький національний університет імені Василя Стуса), Чернігів. Словацька Республіка: Братислава, Нітра, Пряшів. Польща: Варшава, Вроцлав. Молдова: Кишинів.
Місце проведення: м. Ужгород, конференц-зал Ужгородського національного університету (пл. Народна, 3).
До теми
- «Краса врятує світ» – виставка картин Василя Кочана в Ужгороді
- Ужгородський скансен запрошує майстрів бісероплетіння долучитися до виставкового проєкту «Намисто на біленьку шийку»
- Закарпатський академічний муздрамтеатр завершив 79-й сезон: актори показали свою наймасштабнішу виставу
- «Магія кольору у часі» - у краєзнавчому музеї представила свій творчий доробок ужгородка Кристина Негер
- 213 вистав, 10 прем’єр, понад 70 тисяч глядачів та близько 400 000 грн на підтримку ЗСУ - Закарпатський облмуздрамтеатр підбив підсумки сезону
- В ужгородському скансені відрили персональну виставку відомого закарпатського скульптора Василя Олашина
- «Ужгород квітне у творах митців» – виставка у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- Театр, що пережив трагедію: Маріупольський драмтеатр завершує 147-й сезон
- «Ужгород квітне у творах митців» – в обласному центрі запрошують на виставку
- «Кава на жорнах століть»: оновлена виставка в Ужгородському замку
- На сцені обласної філармонії в Ужгороді стартував Фестиваль сучасної духовної музики
- Закарпатський облмуздрамтеатр побував із гастролями в Угорщині
- Маріупольський театр в Ужгороді: виклики, щоденне життя, плани і творчість
- Куїнджі, Айвазовський, Кричевський – колекцію Сумського художнього музею можна побачити в Ужгороді
- У галереї «Ужгород» відкрили виставку творів «Вернісаж 55»
- Танець, пісня, пам’ять: Академія культури провела концерт-подяку захисникам
- Академія культури і мистецтв запрошує сьогодні в Ужгороді на звітний концерт «Дякую Тобі…»
- В Академії культури і мистецтв відбувся фольклорно-мистецький форум «Барви народного танцю»
- В Ужгороді відбувся обласний фольклорний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
- В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін»
До цієї новини немає коментарів