26 липня Румунія знову забруднила ТИСУ викидимами з золотодобувних копалень
Україна пред’явила Румунії претензії за мовчання про викид металів у Тису
Україна пред’явила Румунії претензії за мовчання про викид металів у Тису
Відкрито телефонну лінію, за якою можна перерахувати кошти постраждалим від стихії в Західній Україні.
- туристи масово відмовляються від заброньованих номерів через жахи, що бачать по телевізору про Прикарпаття і Закарпаття.
В м.Ужгороді на площі Корятовича, працівники міліції знімають туристичні вказівники (українською та англійською мовами), які допомагають туристам орієнтуватись містом.
Президія Меджлісу заявляє про готовність прийняти в Криму дітей з Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської і Чернівецької областей України з подальшим їхнім розміщенням у кримськотатарських сім`ях на термін, необхідний для усунення наслідків природної і екологічної катастрофи.
В області триває ліквідація наслідків стихії
Тривають роботи по ліквідації ситуації, яка склалася на території області внаслідок проходження дощового паводку 23-30 липня 2008 року
Першими на звернення голови обласної державної адміністрації Олега Гаваші та голови обласної ради Михайла Кічковського до керівників областей країни про надання допомоги постраждалим мешканцям краю відгукнулися представники Донецької області.
Працівники ВАТ “Закарпатгаз” візьмуть участь у Всеукраїнській акції протесту підприємств з газопостачання та газифікації України. Газовики висловлюватимуть протест шляхом пікетування Кабінету Міністрів у середу, 6 серпня. В Ужгороді у цей день працівники "Закарпатгазу" також звернуться до влади зі своїми проханнями.
Очікувана експертами максимально висока паводкова хвиля надвечір 30 липня на річці Тиса в районі міста Чоп Закарпатської області не завдала жодних збитків.
24 липня у Рахівський райвідділ стурбовані мешканці вул. Терентин районного центру повідомили, що на одне з обійсть повзе земля.
Усі дамби, берегові укріплення, дерев’яні підпірні стінки річок, гідроспоруди, мости та дороги, які були збудовані чи реконструйовані в Закарпатській області після катастрофічних паводків 1998 та 2001 років, вистояли під час теперішньої повені.
В зв’язку з проривом хвостової дамби в районі Байа-Борша, що привело до переливу наносів у р. Цісла, яка є притокою Вишеу та Тиси, 29 липня 2008 року в смт. Солотвино Тячівського району за пропозицією румунської сторони відбулася експертна зустріч українських та румунських фахівців.
Оперативна інформація про водогосподарську обстановку та гідрологічний режим на річках Закарпатської області на 10 год. 30 липня 2008 р.
Такі розрахунки Закарпатського облавтодору
Завдяки спільній роботі бійців МНС та добровольців від БЮТ всього за дві з половиною години вдалося знизити рівень води в Грушеві на 5 см
У вівторок, 29 липня, голова облдержадміністрації Олег Гаваші здійснив робочу поїздку в постраждалі від паводку райони, де провів зустрічі з головами адміністрацій, керівниками служб та відомств, які займаються ліквідацією наслідків стихійного лиха. Цього дня керівник краю відвідав Хустський, Тячівський та Рахівський райони.
Завдяки оперативному реагуванню штабу для надання допомоги постраждалим від повені, створеному обласними БЮТівцями в Тячеві, в селі Грушево вдалося знизити рівень води на 5 см.
Президент України Віктор ЮЩЕНКО підписав указ (№ 682/2008), яким оголосив окремі місцевості у Вінницькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях, що постраждали через катастрофічний паводок 23-27 липня, зонами надзвичайної екологічної ситуації.
Через інтенсивні опади (від 30 до 242 мм, що більше двох місячних норм), які випали в Закарпатському регіоні 23-27 липня, різко піднялася вода в річці Тиса та її притоках. Внаслідок цього постраждали території Рахівського, Тячівського, Хустського, Міжгірського районів, пошкоджено ділянки доріг і мостових переходів на автошляхах місцевого і регіонального значення, підтоплені населені пункти.