“Берлибаський бануш”
У неділю, 09 травня 2010р. в с.Костилівка, Рахівського району, Закарпатської області відбудеться щорічний V фестиваль “Берлибаський бануш”.
У неділю, 09 травня 2010р. в с.Костилівка, Рахівського району, Закарпатської області відбудеться щорічний V фестиваль “Берлибаський бануш”.
У вівторок, 27 квітня, о 15.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція, присвячена закарпатським концертам всесвітньовідомого майстра гри на класичній гітарі Степана Рака з Праги.
Під такою назвою учні 8-9 класів Подобовецької ЗОШ І-ІІ ст. під керівництвом вчителя зарубіжної літератури Г.М. Медулич за сприяння сільського бібліотекаря Г. Ф. Гецянин провели літературний ранок, приурочений 205-річчю від дня народження Ганса Андерсена.
Танці на станції Ужгород
Шанувальники мистецтва зможуть спостерігати за роботою митців
Відбувся з 13 по 15 квітня 2010 року у місті Ужгороді
Минулих вихідних у Берегові за сприяння місцевої влади та Лицарського винного ордена Св. Венцела відбувся фестиваль "Біле вино-2010". Фестиваль вдався на славу. Було багато учасників, поціновувачів натуральних вин. Про це – у розмові з першим заступником голови Берегівського міськвиконкому Ольгою Бізілею.
Найбільш плодовитий ужгородський "пишучий історик" та журналіст Сергій Федака у прес-центрі "Нове Закарпаття" презентував свою чергову книгу "Ужгород крізь віки. Нариси з історії Ужгорода", де відтворено найяскравіші етапи історії міста, відслідковано складний історичний відтинок, упродовж якого в Ужгороді змінилося шість державно-політичних режимів, та показано особливості сучасної історії міста над Ужем.
21 квітня, об 11.30 у прес-центрі "Нове Закарпаття" відбудеться прес-конференція начальника управління у справах культури, сім’ї, молоді та спорту Муртазіна Олега та голови спілки приватних виноградарів та виноробів Закарпаття Ковача Олександра.
Закарпаття багате пам’ятками історії і культури, визначними місцями: це дерев’яні церкви, які по праву називають шедеврами народного зодчества, старовинні замки, об’єкти архітектури і природи, пам’ятники першої світової війни на карпатських перевалах...
Спортивний тиждень в Ужгороді розпочався традиційними змаганнями під назвою "Ігри чемпіонів". Їх учасниками стали найсильніші школярі області. Вони змагалися на спеціальних надувних конструкціях, які організатори перевозять із одного обласного центру в інший. 15 шкільних команд змагалися за право взяти участь у фінальних "Іграх чемпіонів", що пройдуть у травні у всесвітньовідомому МДЦ "Артек".
Фортеці й палаци Ужгорода, Мукачевого та Чинадієвого стають більш зручними для відвідувачів завдяки тому, що держава частково віддає їх в оренду приватному бізнесу. Мандрівка в епоху лицарства розпочинається з головного вокзалу Ужгорода. Й уже за кілька хвилин прогулянки містом, ще на підході до мурів та бастіонів Ужгородського замку, з’являється відчуття, ніби ти опиняєшся в іншій епосі, назва якій – глибоке середньовіччя.
Відзначення Всесвітнього дня здоров’я в Міжгірській спеціалізованій загальноосвітній школі імені Августина Волошина розпочалось з конкурсу на найкращий плакат до цієї дати. Метою заходу стало підвищення уваги учнів до стану власного здоров’я, покращення якості життя, пропаганда здорового способу життя.
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція письменниці Тайві Тум — закарпатки, яка вже 20 років живе в Італії.
Не всяка 80-літня людина наважується оглянутися на життя за плечима, а тим більше детально оповісти про нього. У закарпатській мемуаристиці таких прикладів буквально одиниці. Щойно до них додався ще один – 400-сторіноква книжка "Сторінки життя" І.Коршинського.
Невдовзі — "Сакура-Фест-2010"
Весняний диско-фест - субота, "Деца у нотаря" - бограч, вино, Чіччеронес шатор, ватра, ігри, танці
Завдяки невтомній праці Івана Васильовича Хланти зібрано й видано 80 книжок народнопоетичної творчості нашого краю, що могла безслідно зникнути. Ім’я цього доктора мистецтвознавства, кандидата філологічних наук, заслуженого діяча мистецтв України широко відоме не лише на Закарпатті, а й в усій Україні й за кордоном.
Що не кажи, а чарівний і неповторний цей верховинський край. Вабить він зір мальовничими куточками, а ще насолоджує душу тим, що в глибинці міцно тримається дух предків. Ніде, лиш тут побачиш село, що біліє гунями, біля срібних водоспадів скриплять млини, на повну силу працюють валила — такі собі мудрі дідівські пральні машини. До всього зачуєш, як з верха на верх зазивно забринить протяжний голос трембіти.
У рамках Міжнародного пленеру художників у Мукачівській міській картинній галереї представили свої полотна художники Львова, Закарпаття, Польщі та Словачини.