Минулоріч на Закарпатті від туберкульозу померла 141 людина
![Минулоріч на Закарпатті від туберкульозу померла 141 людина](/images/news/2024/3/max/432774350_725075009797052_7369190694579884013_n.jpg)
Як розповів на брифінгу генеральний директор Центру легеневих хвороб Василь Скрип, на Закарпатті минулого року цей показник дорівнював 87,1 випадку на 100 тисяч населення. Середній показник захворюваності на туберкульоз в Україні сягнув майже 45 випадків на 100 тисяч населення.
«Це майже удвічі вищий показник, ніж в середньому по Україні. За рівнем захворюваності на туберкульоз наш регіон минулого року посів 4 місце в Україні після Дніпра, Одеси та Кропивницького. Така ситуація пов'язана насамперед з тим, що туберкульоз – це соціальна хвороба, на яку дуже впливає рівень життя людей», – прокоментував Василь Скрип.
За його словами, попри високі показники захворюваності на Закарпатті впродовж минулого року знизилася смертність від туберкульозу. У 2023 році від недуги в області померла 141 людина. Водночас у нашому регіоні значно кращий рівень недовиявлення випадків туберкульозу. В порівнянні з середньостатистичним показником у близько 50% по Україні, на Закарпатті він коливається від 15 до 20%.
«Зараз у медзакладах області є достатня кількість антимікробактеріальних препаратів. Хворі повністю забезпечені специфічними препаратами та препаратами супроводу. Наші лікарі застосовують нові методи діагностики, а в районах області функціонують 9 систем для молекулярно-генетичної діагностики Gene Xpert. Також минулого року в практику лікування ввели 4 нові мікобактеріальні препарати. Крім того, організували ефективний соціальний супровід хворих на туберкульоз. Майже 400 пацієнтів забезпечили харчовими та гігієнічними наборами», – підкреслив Василь Скрип.
Туберкульоз – це важка хвороба, але за умови вчасного звернення та дисциплінованого прийому ліків є всі шанси її подолати. Саме для цього протягом березня по всій Україні проходить місячник, присвячений боротьбі з туберкульозом, підкреслила генеральна директорка Обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Галина Сітник.
«Туберкульоз – це захворювання, яке насамперед вражає легені, однак може зашкодити й іншим органам та системам організму людини. Інфекційні частинки передаються від інфікованої особи через повітря, при кашлі, чханні, співі, розмові. Ризик проникнення в легені здорової людини залежить від концентрації інфекційних частинок та тривалості вдихання зараженого повітря. Особливо вразливими перед недугою є насамперед люди з ослабленою імунною системою – хворі старшого віку, діти, особи з ВІЛ/СНІД, курці тощо», – відзначила Галина Сітник.
Вона наголосила, що часто людина навіть не здогадується про інфікованість, адже на початковій стадії захворювання має прихований перебіг. Симптоми, як правило, проявляються лише згодом. Найпоширенішими ознаками недуги є затяжний кашель, підвищення температури тіла, утруднене дихання, біль у грудях, поганий апетит, безпричинна втрата ваги, підвищена пітливість, постійна слабкість, кровохаркання та інші.
Запобігти туберкульозу можна шляхом імунізації, що входить до Національного календаря профілактичних щеплень. Вакцинацію дітям безоплатно проводять у перші 2 доби життя. Пологові будинки Закарпатської області забезпечені достатньою кількістю доз, зазначила Галина Сітник.
Захворіти на туберкульоз може будь-хто, тому закарпатців закликають відповідально ставитися до власного здоров’я та здоров’я своїх дітей, вакцинуватися проти небезпечного захворювання, дотримуватися профілактичних заходів, а в разі появи симптомів одразу звертатися до сімейного лікаря
-->
До теми
- На Закарпатті проведуть фестиваль екології та кіно від CHYSTO.DE?!
- Прикордонники вшанували пам’ять загиблих побратимів сходженням на Говерлу
- На Закарпатті цьогоріч 840 медалістів і 80 двохсотбальників на НМТ
- Закарпаття – прихисток для ВПО
- За тиждень у Мукачеві народилося 43 малюків
- Закарпатські лікарі продовжують оперувати захисників
- Хірурги Закарпатської обласної дитячої лікарні ділилися досвідом корекції кінцівок
- У ПАДІЮНі проводять літні майстер-класи для усіх охочих
- Сезон ботулізму: як захиститися від небезпечної недуги
- Випий каву – подаруй військовим «Мавік». ГО «Волонтери Закарпаття» проводять аукціон
- «Щасливі діти» запрошують дітей із соціально вразливих родин в «УжТур»
- Закарпатка у кареті швидкої допомоги народила двійню
- На основну сесію НМТ на Закарпатті зареєструвалося понад 8 тисяч випускників: як готуються до тесту
- «Бограч-index» – травень 2024: за місяць продукти подешевшали на 1,9 %
- Папа Франциск призначив нового єпископа-ординарія для Мукачівської греко-католицької єпархії
- Щиро вітаємо із Великоднем!
- Страсна Субота. Традиції і заборони перед Великоднем
- Сьогодні - Вербна неділя за новоюліанським календарем
- В Ужгороді презентували видання «Августин Волошин: шлях у безсмертя»
- Альпіністка із Закарпаття Ірина Галай підкорила одну з найнебезпечніших гір у світі Аннапурну
До цієї новини немає коментарів