Держаудитслужба Закарпаття виявила порушення при проведенні тендеру в одній із лікарень області

Держаудитслужба Закарпаття виявила порушення при проведенні тендеру в одній із лікарень області
Працівники Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області здійснили моніторинг процедури закупівлі, за результатами якого встановлено порушення Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) під час проведення тендеру щодо закупівлі робіт із реконструкції для лікарні, розташованої на території одного з районів області. Про це кореспонденту Uzhgorod.net.ua повідомили в Управлінні Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області.

 

Як наголошує очільниця служби в області Світлана Миголинець, згідно з приписами п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону № 922, одним з принципів публічних закупівель є добросовісна конкуренція серед учасників.

У ході моніторингу встановлено, що всупереч п. 20 частини 1 статті 1 Закону №922 в торгах взяли участь пов’язані між собою учасники, тобто один із них має у володінні іншого частку статутного капіталу, що становить 25 відсотків та підтверджується даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

«Пунктом 7 ч. 1 ст. 17 Закону № 922 передбачено, що замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі в процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі, якщо тендерна пропозиція подана учасником конкурентної процедури закупівлі або участь у переговорній процедурі бере учасник, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі та/або з УО (особами), та/або з керівником замовника, - роз’яснила Світлана Миголинець. - Однак при обов’язку відхилити пропозицію учасника та відмінити торги замовник прийняв рішення щодо укладення із одним із них договору про виконання робіт вартістю понад 2 млн гривень».

Зважаючи на встановлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель, Управлінням зобов’язано замовника розірвати договір, тобто припинити зобов’язання за укладеним договором. Проте замовником прийнято рішення щодо оскарження висновку про результати проведеного моніторингу процедури закупівлі в Закарпатському окружному адміністративному суді.

За словами С. Миголинець, про результати моніторингу процедури закупівлі, виявлені порушення та вжиті заходи Управлінням поінформовано окружну прокуратуру, якою подано позов до Господарського суду Закарпатської області щодо визнання недійсним договору про закупівлю робіт через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

 

27 вересня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів