Історія замку Паланок: Що їли воїни фортеці та її в'язні (ВІДЕО)

Історія замку Паланок: Що їли воїни фортеці та її в'язні (ВІДЕО)
У цьому відео історики намагались з'ясувати чим харчувались воїни гарнізону мукачівського замку Паланок та показали меню в'язня.

 

Угорська і Закарпатська кухня сформувалась за останні кілька століть. Першу страву яку описали - Айнтопф, дослівний переклад цього терміну все в одному казані. Перші рецепти страви були відомі ще у 14 столітті, однак якщо уважно читати звіти і щоденники австро-угорських військових І Світової війни, то суть страви залишалась незмінною.

Згідно з джерелами військовим мукачівського замку видавали по 6 хлібців, якими модна було перекусити впродовж дня, або у поході.

Щодо меню капітанів замку, то воно було різноманітнішим. Звичайно, вони у XV столітті не могли собі дозволити флорентійських кухарів, проте свинини у капітана завжди було у достатку.

Однією з найпопопулярніших страв у XV столітті, яка дійшла до наших днів є Лоці-печене. Це шматок свинини з цибулею, приготовлений на вогні.

Єдині, у кого харчування залишалось стабільно поганим - в'язні фортеці. У 1880 році тут стався навіть "моркв'яний бункт", адже меню в'язнів складалось лише з моркви. А от чи змінилось після бунту харчування не відомо...

Це далеко не повний перелік того,, що споживали у стінах мукачівської фортеці.

Мукачівський замок

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

01 листопада 2021р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів