В Ужгороді відкрилася ювілейна виставка Василя Вовчка (фото)
3 квітня, в галереї «Ужгород» відкрилася ювілейна виставка члена Спілки художників України Василя Вовчка з нагоди його 55-річчя.
3 квітня, в галереї «Ужгород» відкрилася ювілейна виставка члена Спілки художників України Василя Вовчка з нагоди його 55-річчя.
В Ужгороді відбувся показ короткометражного фільму Михайла Лук’яненка «ДепешМод», відзнятий у Харкові за мотивами однойменного роману Сергія Жадана. Прем’єрний показ відбувся ще у вересні минулого року в Харкові.
Культурницьке життя на Закарпатті і, зокрема, в Ужгороді відновилося, а на ці вихідні буде особливо бурхливим - багато заходів у рамках фестивалю «Березневі коти".
Шевченка звикли вважати єретиком і атеїстом, однак попри поодинокі спалахи відчайдушного зречення Бога, вся творчість поета пронизана глибинною набожністю - не релігійною, але філософічною.
31 березня симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії запрошує на концерт, присвячений Героям Майдану та «Небесній сотні».
Найменші вихованці Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» закликали та вітали весну. Вже традиційно у перші тижні березня діти із школи раннього художньо-естетичного і творчого розвитку «Радість» готують свято «Земля радіє сонцю».
28 березня в Ужгороді у рамках АртФесту «Березневі коти» відбудеться поетична театралізована феєрія «О пів на Тебе».
У Закарпатській обалстінй філармонії відбудеться концерт ансамблю «Угорські мелодії».
З 23 по 28 березня в Закарпатському академічному обласному театрі ляльок триватиме театральний тиждень.
Йосип Кобзон, народний артист України та СРСР, назвав гімн України нацистським, повідомляє Інтерфакс. Так артист прокоментував на намір жителів Дніпропетровська позбавити його звання Почесного громадянина міста.
Саме вибухом емоцій повинен стати концерт, запланований на середу, 19 березня у великому залі Закарпатської обласної філармонії в Ужгороді. У це вірять його організатори – проект «Гірчичне зерно» і самі музиканти.
Студенти та викладачі-філологи Ужгородського торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університету, як і світова спільнота, вшанували пам’ять Великого українського пророку – Кобзаря – організували та провели низку заходів з нагоди 200 річниці з Дня народження Тараса Григоровича Шевченка.
Сьогодні, 15 березня, виповнюється 75-та річниця з дня проголошення незалежності Карпатської України. З нагоди відзначення ювілею до підніжжя пам’ятника Герою України, Президентові Карпатської України Августинові Волошину поклали квіти в.о. заступника голови Закарпатської облдержадміністрації Михайло Попович, голова обласної ради Іван Балога, керівники прокуратури, правоохоронних органів та представники громадськості.
В Ужгороді відбувся концерт вихованців дитячої філармонії. Ужгородські колективи виконали класичні композиції, а також представили твори на гітарі та фортепіано. Організатори заходу кажуть: цей концерт приурочили до дня танцю. Бачили виступи юних музикантів, і наші журналісти.
Сьогодні, 14 березня, о 16.00, у молодіжному центрі «Ювентус» відбудеться конкурс «Міс ужгородської спеціалізованої ЗОШ №2.
На світі небагато є націй, які могли б похвалитись людським генієм такого масштабу, як Тарас Григорович Шевченко – поет, письменник, художник, громадський та політичний діяч, фольклорист, етнограф. Це непересічна особистість, одна з найвидатніших постатей в історії нашої держави, майстер слова, твори якого живуть у віках.
У місті Вашарошнамень (Угорщина) відбувся V міжнародний конкурс «Народні співанки». У ньому в багатьох номінаціях - вокал, гітара, цитра, скрипка, народні танці - брали участь учні шкіл Угорщини та України.
Днями у м.Берегово відбувся урочистий захід з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.
Воно й насправді так – чудовий конкурс творчої зміни молодих музикантів, вокалістів і майстрів образотворчого мистецтва відродився. А до цього він щорічно проводився з 2000 до 2008 року включно.
Закарпатська фортепіанна школа має цікаву історію, а її традиції дбайливо передаються від старшого покоління до молодшого, від учителів до їхніх вихованців. І ми із задоволенням відкриваємо для себе нові імена.