Програмою «Доступні ліки» з моменту запуску скористалося понад 176 тисяч мешканців Закарпаття

За програмою реімбурсації громадяни мають можливість отримувати препарати безоплатно або з частковою доплатою. Вартість ліків покриває Національна служба здоров’я України.
Сьогодні у програмі беруть участь 110 аптек регіону, які уклали відповідні договори з НСЗУ. Загалом в області є 557 місць відпуску «Доступних ліків».
Так, від початку року краянам за програмою реімбурсації виписали 185 тисяч е-рецептів. 86% з них – це 158 тисяч рецептів на суму понад 77 млн грн – аптечним закладам уже відшкодувала НСЗУ.
Найбільше погашених рецептів за напрямками:
серцево-судинні захворювання – 76 459
профілактика інфарктів та інсультів – 23 597
цукровий діабет ІІ типу – 22 261
хронічні хвороби нижніх дихальних шляхів – 14 957
діабет (інсулінозалежний) – 11 316
Для отримання препаратів за програмою «Доступні ліки» потрібно звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Він призначить лікування та випише електронний рецепт. Також право виписувати е-рецепти мають деякі вузькі спеціалісти: психіатри, неврологи, ендокринологи, трансплант-координатори.
Е-рецепт для препаратів, які відпускаються за програмою реімбурсації «Доступні ліки», дійсний протягом 30 днів.
Такі лікарські засоби можна отримати в аптеках з наліпками «Тут є «Доступні ліки» (для інсуліну – «+Інсуліни»). Знайти їх можна за посиланням: https://cutt.ly/ASw5Kwv.
Сьогодні в переліку «Доступних ліків» – 574 препарати, з них 233 – безоплатні для пацієнтів.
Уряд продовжує розширювати програму. Так, із серпня цього року до неї включать нові препарати для лікування серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, а з жовтня – для лікування онкології.
До теми
- Ветерани і ветеранки можуть отримати фінансову підтримку на заняття спортом
- Безоплатне очне протезування для постраждалих внаслідок війни — маршрут пацієнта
- Майже 65 тисяч паспортів оформила міграційна служба Закарпаття протягом вересня
- Ставати на військовий облік можна дистанційно: уряд ухвалив нові правила
- Молоді лікарі можуть подати заявку на отримання 200 тис. грн від держави до 10 жовтня
- Військовослужбовці з інвалідністю мають право на продовження пенсійних виплат незалежно від проходження повторного огляду, якщо вони перебувають на службі
- Базову соціальну допомогу можна оформити в «Дії»
- 1687 клієнтів звернулися за консультаціями до офісів "Зроблено в Україні" на Закарпатті з початку року
- «Пакунок школяра» розширять: кошти можна буде витратити і на книги
- 5000 гривень на «Пакунок школяра» для першокласників: заявки приймають до 15 листопада
- Виплати на проживання для найбільш вразливих категорій ВПО продовжено ще на пів року
- Уряд України оновив правила перетину державного кордону. Кого вони стосуються і коли запрацюють
- 200 тис. грн для молодих лікарів – як отримати одноразову виплату від держави
- Офіс Омбудсмана: інформація для рідних цивільних осіб, яких незаконно утримують у неволі внаслідок збройної агресії РФ
- У Закарпатській обласній станції переливання термінова потреба у крові всіх груп
- Уряд затвердив порядок виплати допомоги родинам загиблих добровольців
- Пенсійний фонд роз'яснює, як батькам, чиї діти йдуть в перший клас, отримати «Пакунок школяра»
- «Пакунок школяра»: уряд запроваджує виплату для родин першокласників
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- Додаткові виплати від ВПП ООН для пенсіонерів, осіб без права на пенсію та людей з інвалідністю продовжено до кінця липня
До цієї новини немає коментарів