Як Іван Хланта став головним героєм свята «Королівство Казкомрійників»

На зустріч із відомим фольклористом, а тепер ще й казкарем прийшли учні 1-А та 1-Б класів Ужгородського ліцею №5 (відповідно класні керівники Тетяна Ледней та Оксана Дорогович).
А далі все було, як у казці.
Перед дітками з’явився двійник відомого мандрівника і телеведучого Дмитра Комарова, який приїхав у Закарпаття, щоб досліджувати місця Сили українців. Із неодноразових публікацій у соціальній мережі він довідався, що саме тут живуть люди, які вміють шукати народні скарби. І він приїхав, щоб зустрітися з відомим фольклористом, збирачем народних казок Іваном Хлантою. А допомагала йому в цьому продавчиня. Вона не лише добре розумілася на цілющих властивостях трав, але й познайомила мандрівника з Іваном Васильовичем, а також наголосила, що він упорядкував 24 збірники казок.
Частина з них була представлена на книжковій виставці.
У гуні, крисані та вишиванці Іван Хланта виглядав особливо колоритно.
Учні з цікавістю слухали фольклориста та казки у його виконанні.
Не обійшлося і без ігор. Діти відвідали “веселкове джерело”, де збирали казкові перлинки. Взяли участь у вікторині, де охоче відгадували свої улюблені казки. Насамкінець кожен з учнів “посадив” квіточку на подарункову листівку для Івана Хланти.Сподіваємось, що ця зустріч із фольклористом запам'ятається діткам надовго, а чудові світлини з фотосесії будуть нагадувати про те, як важливо зберігати в пам'яті перлини народної мудрості, та передавати їх майбутньому поколінню. Не даремно Альберт Енштейн казав: «Якщо Ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони стали ще розумнішими, то читайте їм більше казок».
Марина Офіцинська, завідувач відділу інноваційних програм та культурно-мистецьких проєктів КЗ «ООМЦК» ЗОР
До теми
- В Ужгороді відбудеться лекція та майстерка на тему «Жінка в традиційній культурі українців Закарпаття»
- Повернення забутої традиції: в Ужгороді триває перша в Україні виставка храмового дереворізьблення Карпат
- Культурно-мистецький проєкт «Жива спадщина» відбудеться на Закарпатті 18 жовтня
- 80 років на сцені: феномен Закарпатського народного хору
- 26 вересня на сцені обласної філармонії відбудеться урочистий концерт із нагоди 80-річчя Закарпатського народного хору
- В Ужгороді презентують шпигунський роман Андрія Любки
- На Закарпатті стартував місяць Заслуженого академічного Закарпатського народного хору
- В Ужгороді в обласній бібліотеці відбудеться зустріч із Закарпатським народним хором
- «Крок назустріч мрії»: інклюзивний проєкт, що змінює життя дітей через мистецтво
- 22 серпня оголосили результати фотоконкурсу «Закарпаття: у кадрі та серці»
- Театральний сезон: що цікавого готують два театри Ужгорода
- Вистава Ремарка «Ніч у Лісабоні» уперше в Ужгороді
- В Ужгородському замку провели тематичну лекцію про незвичні музичні інструменти
- «Закарпатське різьбярство: у вимірах минулого й сучасності» - відбудеться круглий стіл
- «Магія кольору у часі» - у краєзнавчому музеї представила свій творчий доробок ужгородка Кристина Негер
- Заслужений академічний Закарпатський народний хор побував із гастролями в Хорватії.
- Театр, що пережив трагедію: Маріупольський драмтеатр завершує 147-й сезон
- «Ужгород квітне у творах митців» – в обласному центрі запрошують на виставку
- «Кава на жорнах століть»: оновлена виставка в Ужгородському замку
- На сцені обласної філармонії в Ужгороді стартував Фестиваль сучасної духовної музики
До цієї новини немає коментарів